בעבר להביא מורה פרטי לילד, נחשב לאקט של ייאוש. רוב האנשים הסתכלו על מורה פרטי, בתור קו ההצלה האחרון של הילד, לפני שמסלקים אותו מבית הספר. בזמנים קדומים יותר, רוב ההורים ציפו מהילדים שלהם שיצליחו בבית הספר בזכות עצמם, וילד שהתקשה בלימודים נחשב לילד לא חכם במיוחד. היום כל הגישה שונה לחלוטין, היות וקיימת הבנה שכל ילד הוא עולם בפני עצמו. לא ניתן לצפות מכל הילדים שיהיו שווים ביכולת שלהם לקלוט את חומר הלימוד, היות וכל ילד מעבד את הידע הזה בקצב שלו. חלק מהילדים לא מצליחים להתרכז בכיתה, היות ומדובר על מקום בעל גירויים רבים מדי. ילדים אחרים זקוקים לעוד כמה חזרות, כדי שהחומר יוכל להיטמא עמוק יותר. ילדים מסוג זה, זקוקים למורה פרטי כדי להיות מסוגלים לעכל את חומר הלימוד ולהיות באותה הנקודה כמו שאר הכיתה.

כל היתרונות של מורה פרטי

כאמור, מורים פרטיים מהווים נכס של ממש עבור כל ילד שמתקשה במקצוע מסוים, או לחילופין, זקוק לצורת לימוד קצת אחרת. לא לכולם מתאים לימוד פורמלי המתנהל בבית הספר, היות וישנם ילדים שפשוט לא מסוגלים להתרכז במשך שעות ארוכות של ישיבה ללא תזוזה. ילדים מסוג זה, יכולים ליהנות מאוד מהיתרונות של מורה פרטי, אשר יוכל להעביר להם את חומר הלימוד בצורה מעניינת ומקורית יותר, קראו על כך בלינק הזה. מורה פרטי מנוסה ומקצועי, ידע תמיד להתאים את צורת הלימוד לאופי של הילד וליכולות שלו. ישנם ילדים שזקוקים לגישה גמישה יותר, בעוד אחרים זקוקים דווקא למסגרת מסוימת. מורה איכותי ומנוסה, ידע למצוא את השפה המשותפת עם כל ילד, ובכך להנגיש עבורו את חומר הלימוד. בצורה כזו, כל ילד יכול להבין את החומר, לקבל ציונים גבוהים במבחנים ולהרגיש בטוח בעצמו בכיתה. זוהי הדרך הטובה ביותר לעודד את הביטחון העצמי של ילד שנכשל במבחנים, היות וזוהי הדרך שלו להוכיח לעצמו שהוא יכול הכול.

לסיכום, מורה פרטי איכותי ומקצועי יכול לא רק ללמד את הילד שלכם, אלא גם לספק לו כלים ללמידה עצמית. בנוסף, הדבר תורם המון לתחושת המסוגלות של הילד.

מאמר חשוב נוסף בנושא תמצאו בלינק https://www.inn.co.il/News/News.aspx/400559