המאמר באדיבות https://toolman.co.il

בעבר, כאשר דיברו על מנגל היה ברור לכולם כי מנגל עושים רק על גריל פחמים. אין דבר ישראלי יותר מבשר צלוי על האש, כאשר הדליקו את האש בגריל באמצעות הדלקת הפחמים. יחד עם זאת, לפני כמה וכמה שנים נכנס מוצר חדש ומהפכני לשוק הלא הוא: גריל גז וגרם ללא מעט אנשים לתהות למה בעצם כדאי להחליף את גריל הפחמים המסורתי בגריל גז חדשני יותר. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות מנגל גז אל מול מנגל פחמים מסורתי והאם באמת כדאי לעבור דווקא לגריל גז.

מה יותר בריא?

מכיוון שכיום אנשים הרבה יותר מודעים לבריאות שלהם, השאלה הראשונה העולה על הפרק כאשר מדובר על גריל פחמים היא: האם צליית הבשר על גריל זה היא אכן בריאה? ובכן, על אף שלא מעט אנשים אוכלים בשרים שנצלים על גריל פחמים ועדיין נשארים בריאים ושלמים, שוב מאוד לדעת כי מנגל פחמים הוא פחות בריא ממנגל גז.

 צליית הבשר בגריל פחמים אמנם מתבצעת בצורה טובה וכמובן שמעניקה איכות וטעם לבשר, אך יחד עם זאת, הבשר מקבל גם את כל החומרים הפחות טובים שיש בפחמים וכמובן שגם את חומרי הבעירה שאיתם הדליקו את המנגל וכך למעשה הוא פחות בריא לאכילה. גריל גז מגיע לעולם עם בשורה: לא עוד עשן אשר יוצא מהפחמים. כלומר, במקום שהעשן שיוצא מהפחמים יפגע בבריאות שלנו ובמקום שהאדם שצולה את הבשרים ינפנף ללא הרף, פשוט צולים את הבשר בצורה נוחה, מהירה, יעילה ובריאה יותר בגריל גז.

גריל גז- נקי יותר ובריא יותר

אין ספק שהטעם של הבשר בגריל גז אולי יהיה מעט שונה מהטעם שהוא מקבל בצלייה על גריל פחמים, אך הוא בהחלט יהיה נקי יותר, בריא יותר וטוב יותר הן לסביבה והן לכל אדם שאוכל את הבשר.