אף אחד מאיתנו לא מאמין שזה יקרה לו, אף אחד לא חושב ובטח לא מצפה, שיום אחד יגלה שהוא חולה במחלה קשה. אנחנו חיים במחשבה ובתקווה שלנו זה לא יקרה, יש שיאמרו שאנחנו מנסים להדחיק את המחשבה שזה אפשרי בכלל שזה יקרה לנו, כי האמת שאין בכך הרבה טעם, מה יעזור לנו לחשוב שיום אחד זה יקרה לנו? זה רק יכניס אותנו למתח, לחץ, חרדות ויכניס לא מעט שליליות לחיים שלנו.

אך קיים היבט אחד בו אנחנו כן צריכים לקחת בחשבון שזה אפשרי, שאכן קיימת אופציה שאנחנו נחלה במחלה קשה. הכוונה היא למצב בו אנחנו עומדים לעשות ביטוח בריאות.

כאשר אנחנו ניגשים אל חברת ביטוח לרכוש ממנה פוליסת ביטוח בריאות, נקודת ההנחה שלנו צריכה להיות שכל דבר רע שיכול לקרות יקרה, וכך אנחנו נייצר לעצמנו פוליסה אופטימאלית עם כל מנגנוני ההגנה הנדרשים לנו. הרי אם נבוא בגישה ששום דבר לא יקרה, אז אולי נקנה פוליסה מאוד זולה, אך מצד שני, היא לא תספק אותנו ולא תעזור לנו, אם וכאשר באמת נחלה במחלה קשה. לכן אנחנו צריכים במקרה זה, לבוא בגישה מאוד מציאותית, גם אם היא שלילית ולעשת ביטוח מחלות קשות.

כיצד זה מתבצע בפועל
מן הסתם, אנחנו לא אמורים לחשוב שכל מחלה אפשרית, כל מחלה שקיימת, אנחנו נחלה בה. אך אנחנו כן צריכים לבדוק שהפוליסה מכילה סעיפים של שירות וטיפול, במקרים של מחלות קשות מסוימות, במצבים של נכות או שינוי דרסטי במצב בריאותנו.

צריך להדגיש, חברות ביטוח לא נוקטות בהכרח קו ברור, כלומר לא מציינות מחלה כזו או אחרת, זאת על מנת שיהיה להן אפשרות להשתחרר מההסכם בטענה, שהפוליסה לא מתייחסת למחלה כזו או אחרת באופן ספציפי. אנחנו מצידנו, צריכים לוודא שאכן הפרטים מצוינים, אכן כתוב באופן ברור לגבי מחלות מסוימות, מה סוג הטיפול, מה היקף השירות והעלויות שחברת הביטוח משתתפת בהן.
בצורה כזו אנחנו נוכל להפיק תועלת מרבית מהפוליסה, גם ובעיקר כשאנחנו במצב רפואי קשה, כשאנחנו חולים במחלות שונות.

קראו עוד על: מידע על הר הביטוח של משרד האוצר.