זוכרים את החתונה שלכם? את הבר / בת מצווה? הלידה הראשונה? בוודאי הנצחתם הכול בתמונות ובקטעי וידאו, אך היום כידוע, ככל שהעולם מתקדם, כך ההיסטוריה נותרת מאחור. כיום אם נרצה לצפות בקטע וידאו שצולם לפני לא יותר מ10 – 20 שנים, נצטרך להמיר קלטות וידאו עתיקות, לחלץ תמונות מסרטי פילם ישנים ועוד.

כמעט לכל אחד מאיתנו יש תמונות וסרטי וידאו ישנים שהנצחנו ברגש, 'כי את האירוע הזה לא ניתן לשכוח'. אך הטכנולוגיה שהיא תמיד צעד אחד לפנינו, כבר לא מאפשרת לנו לצפות בקלטות עתיקות, ענקיות שמכשירי הצפייה או השמע שלהם כבר נעלמו מן העולם.

המרת קלטות

אז מה עושים? אף אחד לא רוצה לוותר על סרט החתונה שלו, על היום הולדת המרגש שארגנו לו החברים בהפתעה. הכירו את שירותי המרת קלטות.

חנויות פוטו רבות מציעות כיום שירות של המרת קלטות שמע ווידאו למחשב, לקבצים שניתנים לשימוש באמצעים הטכנולוגיים של היום. רוצים לדעת מה הם סוגי הקלטות שאפשר להמיר כיום? בשורות הבאות המענה יינתן לכם.

אנחנו מכירים את הקלטות הישנות של לפני שני עשורים, אך הם היו קטנים יחסית, בשנים קודמות, תקליטורי השמע והוידאו היו ענקיים. כיום ניתן להמיר את כל סוגי הקלטות לקבצים ממוחשבים. כמובן שלכל אחד מחיר אחר, אך לאחר התהליך, תישארו עם ההיסטוריה הנוסטלגית שלכם.

אז איך עושים את זה?

תחילה יש לבדוק כי הקלטות הישנות בדרך כלל, עדיין תקינות ולא קיימות שריטות וכדומה בסרטי התמונות או הקלטות. לאחר מכן מתבצע תהליך עיבוד במכשור מתאים, במהלך העיבוד יועתקו הקבצים למחשב ויהפכו לווירטואליים.

המחיר כמובן תלוי בסוג הקלטת ובאיכות שלה, וכמובן גם בכמות הקלטות.

אולי יעניין אותך גם קריינות לפרסומות