המחסום הכי גדול של אדם מההצלחה שלו היא – הוא עצמו. המשפט השחוק הזה מגלם אמת ישנה וכואבת. דפוסי ההתנהגות, האמונות, ההרגלים, הם אלו שהופכים אותנו למה שאנחנו.

בשביל ליצור שיפור בחיים, אפילו קטן ביותר, אנחנו צריכים לשנות משהו בהרגלים שלנו, לחדש הרגל טוב, להיפטר מאמונה מגבילה ואז אנחנו פורצים דרך.

יש הרגלים שהוטמעו בנו במשך השנים, קשה להיפרד מהם ואנחנו מרגישים שהם חלק מהאישיות שלנו, אבל הם לא. הם למעשה חלק מהדברים שמונעים מאתכם לחיות את החיים שבא לכם לחיות.

טיפול CBT מאפשר לזהות את דפוסי ההתנהגות, השורשים, ולטפל בהם בתהליך שיטתי.

איך זה עובד? הנה הפרטים.

 

איך עובד טיפול CBT?

הטיפול באמצעות CBT מורכב מכמה חלקים. הבסיס לכל הטיפול הוא כמובן האימון שיש בין המטופל למטפל, ואז מגיעים שלבי הטיפול בעצמם.

בשלב הראשון המטפל יזהה יחד עם המטופל את ההתנהגויות שמאפיינות אותו ומפריעות לו. חשוב לציין שלא מדובר רק על 'התפתחות אישית' יש תופעות שגורמות סבל רב למטופלים ובגלל זה הם באים להיפטר מהם.

בשלב השני, לאחר שהבעיות הוגדרו, המטפל והמטופל רואים ביחד היכן ואיך הם מפריעים בחיי המטופל, הגיע הזמן לעבור לשלב המעשי ולטפל בהן.

כאן נגשים להבין איך ההתנהגויות האלו התפתחו, באלו אמונות המטופל מחזיק שגורמות להרגלים להמשיך להופיע בחייו וביחד מפרקים את השורשים.

בשלב השלישי המטופל ילמד כלים להתמודדות עם ההרגל או התופעה עד להסרתה המושלמת. זה תהליך שהרבה מסיכויי ההצלחה שלו נשענים על המשמעת של המטופל ועל הנכונות שלו לקחת אחריות על המצב ולשפר אותו.

עם הכלים האלו המטופל יתמודד עם התופעה עד שהוא יתרגל לחיות בלעדיה.

 

מוזמנים לפנות אליי לקבלת מידע נוסף – https://www.yoavarielevy.co.il/.