הדברת עכברים

לפני העיסוק בשיטות השמדה או בקרה כלשהי, יש צורך לזהות כראוי את אוכלוסיית המזיקים שלכם. רעשים בתוך הקירות, עשויים להיות תוצאה של התפשטות עכברים; עם זאת, חרקים ואפילו הבניין עצמו, עשויים להשמיע רעשים דומים ויידרשו לפתרונות שונים.

הדברת עכברים

כדי להרחיק את העכברים מסביבת הבית שלכם באמצעות הדברת עכברים, יש לזהות את כל אתרי האכלה ונקודות הכניסה האפשריות. יש לשמור את מקורות המזון האנושי במכלי מתכת או זכוכית – עם מכסים הדוקים. על פחי האשפה להיות גמישים ואטומים באותה מידה. 

יש לשמור על ניקיון משטחים, כיורים ורצפות מטבח ויש לאטום את כל נקודות הכניסה האפשריות. יש לאטום סדקים, חורים ונקיקים באמצעות פלדה או בטון. 

אזורים שחשוב לאטום מפני עכברים 

יש לאטום גם את האזורים הפתוחים סביב הצינורות, קווי דלק ואוורור מייבש. חורים קטנים (בגודל של מחקי עיפרון) עשויים לאפשר כניסת עכברים ואין להתעלם מהם.

טכניקות השמדה העכברים הביתיות 

טכניקות הדברה ביתיות שונות ממלכודות לפיתיון. מלכודות הצמד עלולות להיות מסוכנות לבני אדם ולחיות מחמד בבית – אם הן אינן מונחות כראוי. מלכודות דבק משמשות באופן דומה למלכודת עכברים אך דורשות גם מיקום נכון כדי להיות יעילים. 

מלכודות לחיות, מחייבות את בעלי הבתים להיפטר ממכרסמים שנתפסו. כל המלכודות דורשות ידיעה אינטימית של הרגלי עכברים והתנהגותם, כדי להשתמש בהם ביעילות.

דרכים ללכוד עכברים 

ניתן להשתמש בפיתיונות אך יש בהם סיכון מוגבר. מיקום לא נכון ושימוש בפיתיונות, יכולים להשפיע על אנשים, חיות מחמד וחיות בר. לא ימליצו לבעלי בתים לבצע פיתיון בביתם.

נגיעות בעכברים הן בעייתיות ומסוכנות לבני אדם. עכברים ניזונים ממקורות מזון אנושי ומשמידים קרטונים, נייר, קופסאות ופלסטיק כדי לבנות את הקנים שלהם.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

שלט מחזיר אור יציאה

שלט מחזיר אור יציאה

היום ניתן למצוא בכל בית עסק, בכל קופת חולים, בכל חברה ובכל מקום ציבורי- שלט מחזיר אור יציאה. מדובר על שלט חובה, היות והוא מאפשר

קרא עוד »
דבק לכריכת ספרים

דבק לכריכת ספרים

דבק לכריכת ספרים צריך להיות מתאים וברמה איכותית כדי להנות מהדבקה יעילה לספרים שלכם למשך שנים רבות. אז איזה דבק מתאים לכריכת ספרים ומדוע חשוב

קרא עוד »