לפני העיסוק בשיטות השמדה או בקרה כלשהי, יש צורך לזהות כראוי את אוכלוסיית המזיקים שלכם. רעשים בתוך הקירות, עשויים להיות תוצאה של התפשטות עכברים; עם זאת, חרקים ואפילו הבניין עצמו, עשויים להשמיע רעשים דומים ויידרשו לפתרונות שונים.

הדברת עכברים

כדי להרחיק את העכברים מסביבת הבית שלכם באמצעות הדברת עכברים, יש לזהות את כל אתרי האכלה ונקודות הכניסה האפשריות. יש לשמור את מקורות המזון האנושי במכלי מתכת או זכוכית – עם מכסים הדוקים. על פחי האשפה להיות גמישים ואטומים באותה מידה. 

יש לשמור על ניקיון משטחים, כיורים ורצפות מטבח ויש לאטום את כל נקודות הכניסה האפשריות. יש לאטום סדקים, חורים ונקיקים באמצעות פלדה או בטון. 

אזורים שחשוב לאטום מפני עכברים 

יש לאטום גם את האזורים הפתוחים סביב הצינורות, קווי דלק ואוורור מייבש. חורים קטנים (בגודל של מחקי עיפרון) עשויים לאפשר כניסת עכברים ואין להתעלם מהם.

טכניקות השמדה העכברים הביתיות 

טכניקות הדברה ביתיות שונות ממלכודות לפיתיון. מלכודות הצמד עלולות להיות מסוכנות לבני אדם ולחיות מחמד בבית – אם הן אינן מונחות כראוי. מלכודות דבק משמשות באופן דומה למלכודת עכברים אך דורשות גם מיקום נכון כדי להיות יעילים. 

מלכודות לחיות, מחייבות את בעלי הבתים להיפטר ממכרסמים שנתפסו. כל המלכודות דורשות ידיעה אינטימית של הרגלי עכברים והתנהגותם, כדי להשתמש בהם ביעילות.

דרכים ללכוד עכברים 

ניתן להשתמש בפיתיונות אך יש בהם סיכון מוגבר. מיקום לא נכון ושימוש בפיתיונות, יכולים להשפיע על אנשים, חיות מחמד וחיות בר. לא ימליצו לבעלי בתים לבצע פיתיון בביתם.

נגיעות בעכברים הן בעייתיות ומסוכנות לבני אדם. עכברים ניזונים ממקורות מזון אנושי ומשמידים קרטונים, נייר, קופסאות ופלסטיק כדי לבנות את הקנים שלהם.