החורף אוטוטו בפתח ואיתו הצורך בשימוש גובר במכשירי חשמל ביתיים. לכן אם מכונת הכביסה, קולטי השמש או אפילו מכונת הקפה לא עובדים בצורה תקינה ועלולים לשבש את הנוחות שלכם במהלך החורף – כדאי לבדוק האם הגורם המרכזי לתקלות אלו הינה האבנית. ידוע כי האבנית היא האויב הגדול ביותר של מוצרי חשמל הבאים במגע עם מים, וברוב המקרים סינון אבנית מקו המים הראשי בבית באמצעות מערכת מים ביתית יכול לפתור מגוון תקלות, ושלא לדבר על חיסכון כספי בהחלפת מכשירי חשמל בתדירות גבוהה.

מהי אבנית ומה ההשפעות שלה על מכשירים בבית?

אבנית היא למעשה משקע בצבע אפור-לבן המתרכז על גבי גופי חימום חשמליים, כך שהצטברות גבוהה של משקעים כאלו עשויה להשפיע על פעולת החימום של גופי החימום וכן להוביל לשיבוש פעילותם של מכשירים חשמליים. שכבת אבנית יכולה להצטבר במים המכילים סידן ומגנזיום, שאלו הם תרכובות שאינם מתמוססים במים אלא שוקעים ומצטברים. 

האבנית מתרחשת רק במים קשים המכילים כמות גבוהה של סידן ומגנזיום, שאלו למעשה מי שתייה תקניים ובריאים לשתייה כיוון שמגנזיום וסידן הינם מינרלים חיוניים וחשובים לגוף האדם. אם כך כיצד למעשה ניתן להמשיך לצרוך מים קשים ובריאים, מבלי לסבול משיבוש ופגיעה במכשירי החשמל בבית כתוצאה מהצטברות משקעי אבנית על גופי החימום? התשובה לכך היא באמצעות התקנת מערכת מים ביתית. 

כיצד מערכת מים ביתית תוכל למנוע אבנית?

כאשר מתקינים מערכת מים ביתית המסננת את המים העוברים בקו המים הראשי בבית, ניתן ליהנות משתייה של מים נקיים וטעימים וכן להימנע מהצטברות של משקעי אבנית בדוד שמש, מכונת כביסה, מכונת קפה, בקומקום ועוד. המסנני מים החכמים המותקנים במערכת מאפשרים לסנן את משקעי האבנית שנצברים, ומתריעים על הצורך בהחלפת מסנן חדש שהתמלא במשקעים.