טופס 211 של הביטוח הלאומי הוא טופס שתפקידו לאפשר למי שנפגעו כתוצאה מתאונת עבודה או התנדבות והפכו נכים במידה חלקית או מלאה בעקבות התאונה, לקבל את הפיצויים המגיעים להם מהביטוח הלאומי גם אם הם מבוטחים בחברת ביטוח. את הטופס יש להגיש בתוך שנה ממועד התאונה, אחרת אתם עלולים לאבד את הזכאות שלכם ואת הכסף שמגיע לכם מטעם המדינה. 

הטופס הוא טופס עליו צריכים להיות חתומים העובד והמעסיק וזה למעשה ההוכחה כי עברתם תאונה במקום העבודה שלכם מה שמצדיק קבלת פיצויים מטעם המדינה. זה נכון שתידרשו לשלוח אישור נוסף מטעם המוסד המאשר את הפרטים ואת העובדה כי נפגעתם כתוצאה מתאונת עבודה, אבל בכל זאת, מדובר על מסמך חשוב מאוד בדרך שלכם לקבל הכרה מהמדינה לתאונה שעברתם. 

הטופס מיועד לשכיר ולעצמאי 

הטופס נועד במקור גם לעצמאיים וגם לשכירים. זה נכון שתהליך ההכרה של המדינה בתאונה במקרה של עצמאי ובמקרה של שכיר אלו תהליכים שונים, אבל במידה ואתם מבוטחים באחת מחברות הביטוח, המסמך הזה, טופס 211 רלוונטי גם עבורכם. 

חשוב לשים לב לאותיות הקטנות ולמלא את כל הפרטים 

זה מאוד חשוב לשים לב ודגש על האותיות הקטנות כדי שתקבלו בסופו של דבר את המגיע לכם על פי חוק. מדובר על מסמך לא ארוך אבל כזה שהרבה פעמים נמנע מלענות עליו בפירוט. אמנם זה לא כיף למלא טפסים, אבל משום שמדובר על הזכויות שלכם שעומדות על הכף, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לוותר ולא להשלים את התהליך. 

את התהליך הזה אפשר לעשות ביחד

אם אתם לא מבינים בדיוק מה נדרש מכם ואם אתם רוצים לקבל הסבר מפורט על המקרה שלכם, אתם יכולים ליצור קשר ונעזור בשמחה. מידע נוסף באתר זכות ויוזמה