קייטרינגים ומסעדות דגים הפכו בשנים האחרונות לחלק מהנוף הקולינרי הישראלי. בעבר גם היינו יכולים למצוא קייטרינג דגים, אך לא בכמות של היום. ניתן למצוא היום בכל קייטרינג דגים או מסעדה תפריט ענק של עשרות סוגי דגים מטוגנים, צלויים, אפויים, על הגריל או על המחבת ועוד סוגים רבים. ניתן למצוא נתחי דגים גדולים ומעולים או לחילופין פשטידות דגים מוצלחות, קציצות עריבות לחיך או דגי טונה וכדומה.

רוצים להכין אירוע על טהרת הדגים? אירוע חלבי נטול בשר ולמנה עיקרית מוצלחת תרצו להגיש דגים מעולים? המאמר הזה מיועד עבורכם. הנה כל הטיפים איך לבחור קייטרינג דגים?

כשאתם מחפשים קייטרינג דגים הוא לא חייב להיות כזה שנמנע ממאכלים אחרים. שף שמתעסק גם בבשר ובמסעדות חלביות, לא אומר שהוא לא יכול להכין גם דגים מפנקים ומשובחים. אך חשוב למצוא קייטרינג כזה שבראשו עומד שף מצליח שמבין בדגים, יודע פרק או שנים על הכנתם וטעמם של כל סוג מהדגים שברשותו ואופני הכנתם הרבים.

שף שאוהב דגים

חשוב לבדוק לצד הטעימות בקייטרינג גם את חומרי הגלם בהם משתמש השף להכנת המנות. דגים עם תוספות נעימות כמו עשבי תיבול וכדומה יכולים להיות מעדן מלכים. אך חשוב לוודא כי החומרים המסייעים להכנת המנות הם איכותיים וטריים.

פרט נוסף שכדאי לבדוק כאשר תרצו לבחור קייטרינג הוא האווירה. כידוע, אנשים אוכלים עם העיניים. לא לחינם עניין הצלחות במסעדות ובתחרויות בישול הוא נושא חשוב. הגשת האוכל במנות מעוצבות עם עלי חסה, בייבי, תוספות יפות בצדדים וכדומה הם עניין חשוב מאוד.

בכדי ליצור אווירה טרייה, נעימה ואיכותית של אוכל מוכן ומשובח, חשוב להגיש את המנות בצורה מעוצבת ומכובדת שתגרה את העיניים ואת בלוטות הטעם.