איך לתקוע בית מזוזה באופן כשר?

כולנו יודעים שאחד הדברים המעידים יותר מכל על בית יהודי זוהי המזוזה. המזוזה קבועה ומחוברת לדלת הבית והיא גם מבטיחה שמירה והגנה על הבית. מדובר באחת המצוות הקבועות שאנחנו מקיימים בעצם העובדה שאנחנו קובעים את המזוזה והיא ניצבת לה על המשקוף באופן קבוע ובכך אנחנו מקיימים את המצווה בכל עת.

כאשר מדובר במצוות מזוזה ובקביעה של בית מזוזה, חשוב לשים דגש על ההקפדה ועל הידור המצווה. את המזוזה לא מדפיסים במדפסת ביתית וגם לא כותבים אותה באמצעות עט על דף נייר רגיל. יש הרבה הלכות אשר אלו מכתיבים לנו את הכללים איך אמורה המזוזה להיראות ולהיות. זה כולל הקפדות על כל אות ואות, על כל תג ותג וגם על הקלף שיהיה כשר ועל פי ההלכה.

בית מזוזה זה לא מספיק

אנשים שלא מבינים מה זו המזוזה ומהי בית מזוזה, הם אנשים שלא מודעים לכל ההלכות ולכל ההקפדות של מצוות מזוזה. הם עשויים למצוא את עצמם קונים סתם כך בית מזוזה בלי לדעת האם זה כשר או לא כשר והאם הם יצאו ידי חובת מזוזה עם קביעת בית המזוזה הזה. היו מקרים לא פשוטים אשר בהם התברר כי בית המזוזה לא הכיל כלל את הקלף המקורי או במקרים גרועים יותר הוא כלל לא הכיל כלום.

אז לפני שאתם קונים בית מזוזה, לפני שאתם רצים לקנות את המזוזה שתעניק לכם את השמירה על הבית ותזכו דרכה לקים את מצוות המזוזה, בדקו היטב האם הגעתם לחנות של אנשים יראי שמים שלא יזלזלו בכם ולא ימכרו לכם משהו שהוא פחות ממושלם מבחינת הכשרות.

מזוזה כשרה ומהודרת היא המזוזה שאתם רוצים לבית שלכם. אז בדקו שאת זה אתם קונים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מכנסי עבודה

מכנסי עבודה

ניתן למצוא מכנסי עבודה במבחר גדול של גזרות, מסוגי בד שונים ובמגוון סגנונות וצבעים. הסיבה לכך פשוטה מאוד – כדי שניתן יהיה לענות על הצורך

קרא עוד »