אם אתם חשים שהאף שלכם סתום, זה בסדר. כולם מרגישים כך מפעם לפעם. אולם כשזה קורה, בין אם זה בחורף בגלל שהצטננתם ובין אם זה בקיץ בגלל המזגנים, זה מקשה על ההתנהלות. 

לכן, הייתם שמחים למצוא פתרונות טובים שיעזרו לכם לפחות להקל על הגודש באף שמקשה עליכם. חשוב גם לדעת. יש אנשים שסובלים מגודש באף בצורה כרונית. בדרך כלל זו בעיה של הסינוסים ולפעמים נדרש אפילו ניתוח כדי להתגבר על הבעיה. 

כך או כך, ישנם פתרונות טבעיים לחלוטין שיכולים להקל עליכם ולהפחית ואפילו להעלים את הגודש באף.

המשיכו לקרוא כדי לגלות את אותם פתרונות.

אף סתום וגודש באף – מה אפשר לעשות?

ראשית, על פי מחקרים ישנם מאכלים מסוימים שממוססים את הגודש באף. למשל, מחקרים מראים שצריכת ויטמין D שמצויה בשקדים קלופים בדרך כלל, יוצרת תהליך בגוף שמפרקת את הגודש. 

בנוסף, ישנם מרשמי רופא שניתן לקבל כדי להעלים את הגודש. בדרך כלל מדובר על טיפות אף שהן לא טעימות במיוחד. כלומר, כאשר אתם מכניסים אותם לאף, הן מגיעות לפה והטעם שלהן מר, אולם זה עובר אחרי זמן קצר. 

הטיפות הללו ממוססות את הגודש באף.

יש גם תרגילים שניתן לעשות כדי להתגבר על גודש באף. למשל, אתם יכולים להטות את הראש אחורנית, לסתום את האף ולמעשה, לעצור את הנשימה. 

הגוף מפרש את זה כחוסר בחמצן ומיד הוא פותח, באופן אוטומטי את הסינוסים. כך, החזיקו את האף והפה בלי נשימה ורק כשאתם מרגישים שאתם ממש חייבים לנשום הוציאו את האוויר מהריאות ונשמו. הגוף ינקה את הסינוסים לבד והמחסום של הגודש יעלם. 

אולי יעניין אותך גם קוצר נשימה