בדומה למכשירי סלולר, גם מחשבים ניידים עובדים על מטען בעזרתו ניתן להטעין את הסוללה ובכך לאפשר למחשב לעבוד בצורה סדירה, מבלי שהוא יצטרך להיות מחובר לחשמל. למעשה, המטען מאפשר לבצע את העבודה של המחשב הנייד, כפי שהוא אמור ומיועד לעבוד. 

כשאנחנו רוכשים מחשב נייד בחנות לפטופ אנרג'י, אז אנחנו אמורים לקבל איתו מטען וסוללה מקוריים. אלה אמורים לשמש אותנו למשך תקופת זמן ממושכת, לעיתים עד שנחליט להחליף מחשב ולקנות חדש במקומו. אך יש מקרים בהם נידרש לקנות מטען חלופי. למשל, אם המטען המקורי נאבד, נהרס או התקלקל. במקרים אלו אנחנו צריכים לבחון, אילו מטענים יכולים לעזור לנו בשביל להשתמש במחשב בצורה תקינה. 

אנחנו יכולים למצוא קטלוגים נרחבים, הן של מטענים חדשים עבור מחשבים ניידים, מטענים מקוריים של החברות אשר ייצרו את המחשב ומוכרות בנפרד מטען וסוללה עבורו, וכן אנחנו יכולים למצוא קטלוגים של מטענים לא מקורי, חליפי. 

מדוע לא משתלם לקנות מטען חליפי

על פניו, זו אמורה להיות קנייה הרבה יותר משתלמת. עדיף לנו לקנות מטען חליפי מאחר והוא זול יותר. הבעיה היא, שהוא לא בהכרח מותאם למחשב שלנו, ולכן ייתכן מאוד שלא נוכל להשתמש בו כפי שאנחנו רוצים. 

מדובר במטען כללי, אשר איננו נועד למחשב שלנו ספציפית. ייתכן שהוא יעבוד זמן מה ואז ייהרס, סביר להניח שהוא גם יעבוד לאט יותר מאשר מטען רגיל אשר מותאם למחשב שלנו. לכן, למרות המחיר הזול יחסית, מוטב לקנות מטען מקורי למחשב נייד, מטען שמותאם לסוללה של המכשיר ונוצר במיוחד עבורו. כך נוכל ליהנות מכל היתרונות שלו.