הדפסת מודלים בתלת מימד המדריך המלא

הדפסת מודלים בתלת מימד נועדה ליצירת אובייקטים שונים בטכנולוגיה המבוססת על תוכניות המתוכננות במחשב ושליחת פקודות ממנו למדפסת תלת מימד. ניתן למצוא מגוון של מדפסות ביניהן ביתיות ותעשייתיות.  הביתיות נועדו לשימושים אישיים והתעשייתיות משרתות אנשי עסקים ליצירת כמויות. יש צורך ללמוד להפעיל אותן ולהכיר את השלבים בתהליך. 

להלן המדריך המלא.

  1. הכנת תוכניות – התכנון נעשה באמצעות תוכנת מחשב ייחודית. ניתן לבצע גם על ידי סריקת אלמנטים שונים כמו אבן, מוצרים הנדסיים ועוד.
  2. הכנת הקבצים הנשלחים למחשב – ניתן לעשות זאת בשיטות שונות על מנת לייצור את רצף ההוראות עבור המכונה. כך, על פי שפת ההוראות בעולם התיב"ם. קיימים מספר סוגי קבצים המשתנים על פי התוכנה וטכנולוגיית ההדפסה.
  3. הדפסה – קיימים סוגים שונים של טכנולוגיות המאפשרות הדפסה תלת מימדית במגוון חומרים ורזולוציות. כל אחד יכול לבחור את השיטה הנראית לו. יש חשיבות להכרת נושאים רבים הקשורים למדפסת ובין היתר: הבנת טכניקת העבודה שלה, הכרת מגבלותיה. (כל אחת מגיעה עם מפרט אחר אותו יש להכיר). יש להקפיד על כיול נכון, למקם את המודל היטב על משטח ההדפסה, לייצר תמיכות, להקפיד שהשכבה הראשונה מודפסת כראוי, לבחור את חומר הגלם האיכותי והמתאים ולתחזקה היטב.
  4. עיבוד התוצרים – לאחר הדפסה יש לעבד סופית את המוצרים המודפסים. יש לנתק כל מוצר מהמגש המחומם או לשאוב את האבקה בה הוא שקוע, להוריד שאריות של חומר תומך ולנקותו על ידי לחץ אוויר, שטיפה, המסה, שבירה פיזית וכדומה. כל סיטואציה בהתאם לטכנולוגיה שבה מופעלת המדפסת.
  5. גימור סופי – בהתאם לצורך. כך: חיזוק, שיוף, צביעה, ניקוי וכיוצא בזה. 

מומלץ לרכוש מדפסות SLA אצל משווק ידוע המספק גם ייעוץ ותמיכה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פריוריטי

מה זה פריוריטי?

פריוריטי היא אחת מהתוכנות העסקיות הפופולריות, הגמישות והנוחות ביותר לשימוש. אך זה לא מספיק על מנת להגדיר עד הסוף מה זה פריוריטי. בראש ובראשונה מדובר

קרא עוד »