המאמר באדיבות TOOLMAN

איך לבחור חרמש איכותי לגינה? מהם הסוגים אותם ניתן לרכוש בחנויות? מהם ההבדלים ביניהם? מהן העלויות של חרמשים?

אינפורמציה על חרמשים

האם כולכם באמת יודעים מהם חרמשים או שמדובר במושג מעורפל? ובכן, חרמשים הם חלק אינטגרלי משאר הכלים המיועדים לגינה, הם בעלי מנוע, ניתן להפעילם באמצעות חשמל, או שהם בעלי מנוע בעירה משל עצמם. באמצעות החרמש ניתן לעשות "תספורת לגינה", כלומר לקצוץ את הדשא ולהעלים סוגים שונים של עשבים שוטים.

כיצד חרמשים פועלים?

ישנם חרמשים ידניים והם פחות מוצלחים, כמו כן, החרמש איננו עושה את עבודתה של מכסחת דשא, מדובר במכשיר שונה לחלוטין. במכסחות דשא אין חוט העשוי מפלסטיק, וכשהוא פועל הוא עושה זאת במהירות יחסית, כך מעלימים מהחצר דשא מיותר וצמחייה לא רצויה.

כפי שנאמר, לחרמשים יש חוט עשוי מפלסטיק, אלה נשחקים בעת העבודה, ולכן החרמשים מגיעים עם מחסנית ייעודית, ובכל עת שחוט הפלסטיק נשחק או שנוצר בלאי, המחסנית המתוחכמת משחררת חוטים נוספים, כך ניתן לעבוד מבלי להיאלץ ולעצור כל פעם שוב, בהחלט רעיון פרקטי.

על חרמשים ממונעים כבר שמעתם?

חרמשים ממונעים הינם איכותיים במיוחד, העבודה באמצעותם קלה, וכמובן שהעלויות גבוהות יותר בהשוואה לחרמשים ידניים. אולם לא כל אחד זקוק למכסחת דשא, אלא אם כן מדובר בגנן מקצועי, שחייב את אותה לעבודתו. בתוך מנועי חרמשים ישנה תערובת של דלק ואף שמן, וזוהי בהחלט אחת הסיבות לכך שחרמשים ישרתו אתכם לאורך שנים.

היכן רוכשים חרמשים?

חרמשים רוכשים בחנויות המוכרות מגוון סוגי מוצרים המייפים את הגינה, כאשר הסוגים העיקריים הם: חרמש הפועל באמצעות חשמל, חרמש שהוא ידני, חרמשים מוטוריים וחרמשים נטענים. כשאתם מגיעים לחנות בדקו גם מהו ההספק של החרמשים.