מיכלי הדחה סמויים הפכו בשנים האחרונות למילה האחרונה בעולם עיצוב הבתים והמשרדים, והאמת שבצדק. מעבר להרמת האסלה מעל פני הקרקע – שינוי מבורך שחבל שלא הגיע לעולמנו עוד קודם, מדובר בסוג ניאגרה שהוא לא רק שימושי ופשוט להפליא אלא גם מעוצב נהדר. אך יחד עם זאת, יש הרבה אנשים שעדיין סבורים כי מדובר בפתרון עיצובי בלבד המביא איתו הרבה בעיות פונקציונליות, בשל העובדה שכל מערכת התפעול של הניאגרה למעשה חבויה מאחורי הקיר, וזה לרוב מכוסה בלבנים או בכיסוי דקורטיבי אחר, הדורש שבירה במקרה של תיקון מיכל הדחה סמוי.

אך האמת מורכבת משתי עובדות: הראשונה, כל מיכל הדחה ידרוש תיקון בשלב כזה או אחר. אך העובדה השניה היא שכמעט בכל המקרים אין בכלל צורך בשבירה של הקיר, וניתן לטפל גם בתקלות הנחשבות למורכבות יחסית מבלי לאבד זמן ומשאבים יקרים – וזאת בעזרת שמירה על כמה כללי אצבע בעת התיקון.

השתמשו בחלקי חילוף מקוריים

בעת תיקון מיכל הדחה סמוי, אחד העקרונות החשובים ביותר שיש לעקוב אחריהם הוא הדאגה לחלקי חילוף למיכל הדחה סמוי מקוריים מחברת הייצור של מיכל ההדחה שלכם. אם למשל הזמנתם שרברב מומחה והוא מתעקש למכור לכם מוצר זול אך לא מקורי, חשוב להבין מדוע מדובר בבחירה שבטווח הרחוק כנראה לא תהיה טובה עבורכם – כיוון שגם אם החלקים אינם מזויפים, אלא פשוט שייכים לחברה אחרת המייצרת חלקים דומים, טיבה של המערכת המצויה אצלכם נאמד על פי עבודתם המשותפת של כל החלקים בה יחד, ולכן שילובו של מוצר זהה אך עם מבנה או חומרים גלם מעט שונים, עשוי להוביל לנזק חמור יותר בטווח הארוך.

היעזרו בחומץ

הטיפ השני עשוי אולי להפתיע, אך בהרבה מקרים ועוד לפני פתיחת המערכת ופירוקה לגורמים או קריאה לשרברב, ניתן לתקן בעיות קיימות (וכמובן גם למנוע נזקים עתידיים) על ידי ריקון המיכל העליון והחדרה של כוס חומץ סינטטי למיכל. הישארותו של החומץ במיכל במשך כמה שעות מהווה פתרון מצוין להשמדת הצטברויות, חיידקים ועוד שלל מזיקים אחרים, ובשונה מהמקובל לחשוב – באופן יעיל ומקיף יותר מכל אקונומיקה או תכשיר ניקוי ייעודי אחר.