כל חובב טיפוס מתחיל, מכיר וחולם להגיע לטיפוס על הקילימנג'רו, מי שטיפס על הקילימנג'רו יעיד שאין חווית טיפוס גדולה מזו.

היציאה לטיול לקילימנג'רו אינו דומה לכל טיול אחר בכל פארק שהוא בעולם, אך כל אחד יכול לצאת לטייל שם בלי כל ידע או הכשרה, פשוט לצאת וליהנות.

האקלים השונים בקילימנג'רו

במהלך הטיול על הר הקילימנג'רו תפגשו במה אזורי אקלים שונים, כשבחלקו הראשון תתקלו בשטח מיוער בתוך סבך עצים מלאים בחיות בר, בחלקו השני תעברו דרך כפרים שבהם גרים אנשי שבט הצ'אגה ובדרך גם תראו שטחים עם גידולים טרופיים.

את הטיפוס תתחילו ביער מלא בציפורים אקזוטיות ובפרחים, את ההמשך תעשו באזור ששם הצמחייה תעשה נמוכה יותר ומשם תתקדמו לאזור הפסגה שם תעברו דרך סלעים אך עדיין תוכלו למצוא סוגים שונים של פרחים, לפסגה תגיעו כשתרגישו שוב את הקור והשלג האחרון, אזור הפסגה קר מאוד, בתקופות הקרות יותר הטמפרטורה שם עלולה לרדת ל 25- מעלות.

איך להתכונן לטיול בקילימנג'רו?

בשל תנאי מזג האוויר המשתנים במהלך הטיול, נערך עם שק שינה מתאים לטמפרטורות נמוכות, בגדים שמתאימים לקיץ הלוהט והלח ולכל שלב בטיפוס נצטרך בגדים קצת יותר מחממים, לשלב הפסגה נצטרך כבר את מעילי הצמר הצעיפים גרביים עבות יותר, מומלץ אפילו שתי שכבות של גרביים.

מתי נערוך את הטיול?

עקרונית אפשר לטפס על הר הקילימנג'רו בכל מהלך השנה, אך ישנם את חודשי הקיץ המומלצים יותר עקב מזג האוויר הנעים יותר, אך לעומת זאת חודשים אלו עמוסים יותר במטפסים, בהם נתקל בפקקים באזורי הטיפוס הצרים,

איך נבחר את המסלול המתאים לנו?

בהר הקילימנג'רו ישנם כמה מסלולים שונים, את הק"מ אותם נלך משתנים ממסלול למסלול וכך גם זמן הטיול ישתנה וכמובן גם דרגת הקושי.

אם נבחר במסלול הקצר ביותר אזי שנתקל בטיפוס קשה ומאתר יותר, אם נבחר במסלול הקל, נבלה זמן רב יותר על ההר ואז גם העלויות יהיו בהתאם, נצטרך להחזיק את הצוות המלווה לזמן ארוך יותר.

טיפוס בהר הקילימנג'רו דרך אתר https://rockclimbing.co.il/ היא חוויה ממכרת ומה שנשאר הוא רק לצאת וליהנות.