טאבון - חזות למטבח
טאבון – חזות למטבח

תקופת הקורונה גרמה לרבים מאתנו להישאר בבית, או יותר נכון לומר – לבלות במטבח שעות ארוכות כדי להפיג את השעמום, וכך להתנסות בהכנת מנות ומאכלים טעימים ומיוחדים לכל המשפחה. אם גם אתם גיליתם שזמן האיכות במטבח הוציא את כישרון הבישול החבוי שלכם, כדאי שתכירו את האפשרות לשדרוג התחביב החדש שלכם באמצעות אפייה והכנת מאכלים שווים בטאבון ביתי ואיכותי.

למה כדאי לרכוש טאבון ביתי?

טאבון הוא סוג של תנור אפייה, שבתקופות קדומות (הרבה לפני שהמציאו את החשמל) הוא שימש אנשים ומשפחות להכנת מאכלים באמצעות אש ונישה ייעודית עשויה חרס וחול. הטאבונים המודרניים של היום עברו המון חידושים ושדרוגים, וכיום אפשר למצוא אפילו טאבונים שמשמשים לבישולים ביתיים בגדלים ודגמים שונים.

בשונה מתנור אפייה סטנדרטי שיש לכולנו במטבח, הכנת מאפים ומאכלים שונים בטאבון מאפשרים להפיק מנות בטעם ייחודי ומעניין הודות לחום הגבוה שהטאבון מפיק.

אילו מאכלים אפשר להכין בטאבון?

כאן המקום להדגיש שטאבון איננו משמש רק להכנת פיצות, אלא אפשר להכין באמצעותו מגוון רחב ומעניין של מנות, תבשילים ומאכלים שכולם אוהבים. כך לדוגמא הטאבון יכול לשמש להכנת עופות ובשרים בבישול ארוך או צלייה, דגים ברוטב או דגים צלויים, ירקות שמקבלים חריכה יפה וטעם משגע –  וכמובן אינספור מאפים שמשטח הטאבון בשילוב החום הגבוה יוצרים טעם ייחודי לבצק.

כיצד להשתמש בטאבון הביתי בצורה נכונה?

רבים חוששים להשתמש בטאבון בביתם בגלל החום הרב שהוא מפיק, אך באמצעות תרגול והכרת הטאבון כל אחד יכול להכין שלל מנות וארוחות טעימות. החום הגבוה שהטאבון מפיק הוא מצוין לאפייה מהירה, קצרה ואיכותית של מגוון בצקים ולכן מומלץ להכין מאפים מבצק שעבר תפיחה ארוכה. גם לשטח וגודל החלל של הטאבון יש משמעות, כאשר הנחת מאכלים קרובים לאש הגלויה תקצר את זמן ההכנה, ואילו הנחת מאכלים בקרבת פתח הטאבון תאפשר שליטה טובה יותר עליהם במהלך האפייה בתנור.

איך לבחור את הטאבון המתאים לבית שלכם?

בחירה בטאבון ביתי צריכה להיעשות רק דרך חברה מקצועית בתחום כמו חזות למטבח. דרכה תוכלו למצוא מגוון רחב של טאבונים ביתיים, דגמים מכל רחבי העולם וגדלים שונים של טאבונים. בין אם הטאבון מיועד לחצר או למרפסת, המבחר הגדול יאפשר לכם לבחור את הטאבון המושלם עבורכם.