פרופיל גבס דקורטיבי הוא פריט שמאפשר ליצור אלמנטים מיוחדים במרחב הביתי, כדי להעניק לו קו עיצובי ייחודי.

עיצוב של חלל הבית 

בשנים האחרונות רוב הלקוחות אשר בונים בית חדש או משפצים דירה קיימת, נעזרים במעצב פנים יצירתי, אשר מעניק לכל בית נראות יוצאת דופן כדי לבדל אותו ממתחמי מגורים אחרים. 

פרופיל גבס דקורטיבי הוא שלד מתכתי אשר מחברים אליו את לוחות הגבס הנדרשים על פי התוכנית התכנונית של הקירות, או של התקרה. קיים בו חלק ניצב שמשמש גוף אשר תומך בלוח הגבס וחלק נוסף שהוא מסילה אשר מחברת בין הקיר לפרופיל שהותקן. 

באמצעות הפרופילים אפשר לייצר אין סוף אלמנטים עיצוביים בהתאם לתכנונים היצירתיים של מעצב הפנים אשר מתאים את נראות הבית לרצונם של הלקוחות, לאופי ולאורח החיים שלהם.

כך אפשר לייצר נישות דקורטיביות אשר משמשות ליופי או להנחה של חפצי נוי עליהן, טלוויזיה או רעיונות רבים נוספים. 

היתרונות של פרופיל גבס דקורטיבי

לכל עבודות הגבס יש יתרון מהותי בכך שמדובר בעבודות קלות ופשוטות תוך שימוש בחומרי בנייה שהם קלים במשקל ולכן אנשי המקצוע המנוסים מבצעים את ההתקנות השונות תוך פרקי זמן קצרים. זו הסיבה שהתוצר המוגמר הוא בטיב מעולה ובני הבית או אנשי המשרד מתלהבים מהנראות החדשה ויוצאת הדופן של החלל שנוצר.

פרופיל גבס דקורטיבי משמש גם להסתרה של כבלים של תקשורת וחשמל. הם מוכנסים לתוכו וכך הוא מסתיר את העובדה שמצויים בסביבה זו כבלים. המראה הנקי הוא יפי אסתטי ואף אחד מבני הבית או מהאורחים, לא נחשף לחוטים או לכבלים הצבעוניים אשר היו מתוחים קודם לכן מנקודה לנקודה ויצרו מראה מכוער ולא נעים. למידע נוסף בנושא קונסטרוקציה לגבס