צעצועים מתקני גירוד הם צורך בסיסי של כל חתול. כל חתול אוהב להתגרד ולהשחיז את ציפורניו ומחפש מקום לבצע זאת.

המתקנים השונים שאפשר לרכוש יאפשרו לו לבצע את הפעולות האהובות עליו באמצעות מתקן זה. ללא מכשיר מתאים, יבצע זאת החתול באמצעות כל דבר אחר שימצא בבית שמתאים לכך כמו שולחנות  ספות , מיטות ופריטי ריהוט נוספים בחדרים השונים או השטיח והדבר יגרום לנזק משמעותי עם הזמן.

לכן המגמה היא לרכוש לכל חתול מתקן גירוד נחמד שיהיה בביתו ולעיתים אפילו שניים שונים, כשכל אחד ממוקם במקום אחר. אחד לדוגמה בסלון ואחד ליד ארגז החול שלו וכך הוא נהנה מכמה אפשרויות שמנעימות לו את זמנו.

מתקני גירוד

פעולות הגירוד הן צורך גנטי הנוצר מהזמנים שבהם החתול חי בטבע, טיפס על עצים והיה לו צורך בהגנה עצמית, סימון המתחם הפרטי על ידי הפרשת הריחות הייחודיים כדי שחתולים אחרים לא יתקרבו למקום וחיזוק הציפורניים כך שמדובר בצעדים יסודיים של כל חתול האוהב לטפס על המתקן.

קיימים סוגים רבים של מתקני גירוד, חלקם בנוי לגובה ואחרים לרוחב. ביניהם קיימים משטחים שונים לשימושם של החתולים וגם ערסל להנאתו המלאה, או חדרון קטן שבו הוא נוהג להישאר מעת לעת. אפשר לרכוש גם מתקני גירוד בצורת עץ המזכירים להם את הטבע ועליהם הם מטפסים בהנאה עצומה.

החתול נהנה מאד להתגרד על מתקנים שהם בעלי צורה כדורית, שיש בהם מוט או קונוס, חבלי טיפוס או פרווה וזאת כדי להעביר את זמנם במשחקים וגם שילוב כדור צמר אשר החתול נהנה להכות אותו.

יש לוודא לפני הרכישה באתר https://www.buldog.co.il שמדובר במתקנים עמידים ויציבים  המיוצרים בטיב מעולה, כך שהחתול לא ייפול כאשר הוא משתטח עליהם.

בהתאם לאופן השחזת הציפורניים של כל חתול, כדאי לרכוש עבורו את המכשור המתאים לו ביותר, השחזה מאוזנת, אלכסונית או אנכית.

צעצועים לחתולים

בשעות הרבות שהחתולים הביתיים נמצאים לבד בבית הם זקוקים לתעסוקה ולכן הצעצועים השונים בהחלט מאפשרים ליהנות מזמן של משחקים ושעשועים עצמיים.

קראו עוד על: אוכל לכלבים פרו פלן