אם אתם לקראת שיפוץ או בניה, ונמצאים בשלב שלפני קניית חומרי הבניה. שימו לב לטיפים הבאים:

מסגרת תקציבית

לפני הכל אתם צריכים לדעת מהו התקציב שלכם, ועל פי זה לוודא שהחומרים שאתם יכולים לרכוש הינם מספיקים עד סיום הפרויקט בהצלחה. אם אתם הקבלנים ומשפצים דירה של מישהו אחר, שימו לב שבסופו של דבר נשאר לכם רווח הגון, גם לאחר ההוצאות על חומרי הגלם. קחו בחשבון, שקרוב לוודאי שתצטרכו להוסיף  כ10% ממה שחשבתם מקודם.

 חלוקת החומרים לקטגוריות

מקובל לחלק את חומרי הבניה לשלוש קטגוריות: חומרים מתכתיים, חומרים פלסטיים וחומרים קרמיים. לאחר מכן כתבו לעצמם את תת הקטגוריה בכל אחד מהם (למשל אלומיניום לחלון, חומרי צבע וכו') ולידם את הכמות והמחיר של כל אחד מהחומרים.

חומרי גלם בסיסיים

שימו לב, שאתם לוקחים בחשבון גם את חומרי הגלם הבסיסיים של יסודות הבניין עד לרזולוציה של

טיח גבס או טיח רגיל. ושאתם מעריכים אותו בצורה נכונה בהתאם לגודל הדירה והבית.

תו תקן

על איכות לא מתפשרים, כשמדובר על חומרי בניה, בסופו של דבר זה עלול לעלות במחיר חיי אדם חלילה.
ולכן שימו לב שכל חומר בנייה שאתם קונים הוא עם תו תקן איכותי ואמין.

גאנט לפי פעימות וזמנים

תכינו תכנית פעולה על פי זמנים ויעדים של התקדמות בתהליך הבניה. לכל שלב בבניה יש להכין צ'ק ליסט מסודר ומפורט ככל האפשר, של "מה צריך לעשות", ושל "חומרי בניה שנשתמש בהם". ובמהלך העבודה לעקוב ולשים לב שהכל הולך על פי המתוכנן.

סקר שוק

כדאי לעשות סקר שוק על מנת לוודא שאתם קונים את החומרים המתאימים ביותר לתהליך הבנייה שאתם מתכננים לעשות, ושהחומרים הללו תקינים אמינים ואינם יקרים ביחס למחירי השוק.

הטיפ האחרון הוא: לנשום. לא לשכוח לנשום, סבלנות, לא לתת לעבודה לקחת לכם את הבריאות, תעבדו בשמחה ובמתינות זריזה, ותהנו מהדרך בעצמה.