אם ענידת עגילים גורמת לך לסבל, אדמומיות, כאב, אי נוחות ומוגלה – ככל הנראה את סובלת מאלרגיה למתכות ועלייך להחליף בדחיפות על העגילים ושאר התכשיטים שלך. מהי אלרגיה למתכות, כיצד לזהות אותה, איך לטפל בה ואילו יתרונות יש בעגילי זהב בכתבה שלפניכם. 

מהי אלרגיה למתכות ותכשיטים? 

אלרגיה למתכות ותכשיטים היא בעצם הופעות תופעות לא נעימות עקב חשיפה במגע ישיר עם מתכת מסוימת. המתכות הנפוצות אשר גורמות לרגישות הן ניקל ואלומיניום. עגילים פשוטים לרוב עשויים ניקל או אלומיניום ועל כן בעלי רגישות יפתחו מאוד מהר תגובה אלרגית מרגע ענידת עגילים אלו. 

איך תדעי שיש לך רגישות למתכת באוזניים?

הכלל הוא פשוט, עגילים באוזנים צריכות להיות נוחים עד בלתי מורגשים ולא להפריע בשום היבט לחיי השגרה שלך. במידה ואת מרגישה כאבים באזור ניקוב האוזן, נפיחות, אדמומיות והפרשות סביב חור העגיל – יש להוריד מיידית את העגילים, לטפל ברגישות ולהתאים עגילי זהב אשר לא ייצרו תגובה אלרגית לא נעימה. 

איך מטפלים באלרגיה למתכות?

נכון להיום, הטיפול היחיד לאלרגיה וגירויים באוזניים הוא הימנעות מהמתכת המדוברת. אין זה אומר שעלייך להיפרד מעגילי האוזניים לנצח, אלא פשוט לעבור לעגילי זהב. ככלל, עגילי זהב אינם מכילים ניקל אשר מייצר את האלרגיה ולכן בטוחים לשימוש לאלרגניים. 

למה לבחור בעגילי זהב?

מעבר ההיבט הבריאותי המוצג מעלה, לעגילי זהב יתרונות נוספים. עגילי זהב נחשבים איכותיים יותר וכן עמידים יותר לבלאי ויכולים ללוות אותך שנים קדימה. בנוסף, לעגילי זהב קיימת אחריות במידה ואחד מרכיבי העגיל ישברו או יהרסו. 

כמובן אסור לשכוח שרוב עגילי זהב יראו איכותיים ורציניים יותר ולכן יעניקו לך סטייל ומראה אלגנטי.