הנשמה שלכם מחפשת משהו, היא שבעה מהנאות ותענוגים והיא רוצה משהו אחר. כן, כל ההנאות שלנו בעולם הזה אינן מספקות מזון לנשמה שלנו. והיא רעבה. רוצה כל כך שנספק לה את מבוקשה. ומה היא מבקשת? היא מייחלת לקשר הדוק עם בורא עולם דרך מרכז תהילים. לחיים לפי רצונו ושמירה על מצוותיו. כאשר התחושה הריקנית הזו עולה וממלאה אתכם, כשאתם חשים כי משהו חשוב חסר בחיים שלכם, זה הזמן לפתוח את ספר התהילים.

מהו ספר תהילים?

תהילים הוא אחד מספרי הכתובים והוא נכלל בין ספרי התנ"ך. מדובר על ספר שנכתב ברוח הקודש על ידי דוד מלך ישראל. במהלך שנות חייו עבור דוד המלך צער וייסורים, רדיפות והשפלות. אבל תמיד, גם ברגעים הקשים ביותר הוא היה צמוד אל מזמורי תהילים ומחובר אל יוצרו. בכל רגע פנה אליו בבקשות, בהודיה ובתחנונים. ואת כל המזמורים הללו אנחנו יכולים לזכות ולקרוא. הם כתובים לנו בצורה ברורה ונעימה לעין בספר תהילים.

חלוקת ספר תהילים

ספר תהילים מחולק למאה וחמישים מזמורים אשר נמנים באותיות; פרק א', ב', וכן הלאה אד לפרק ק"נ החותם את ספר תהילים. מלבד לחלוקת הפרקים קיימות חלוקות נוספות. חלוקה לחמישה ספרים כנגד חמישה חומשי תורה וכן חלוקה לשבעה חלקים כנגד ימות השבוע. חלוקה זו מאפשרת לכל אחד מאתנו, גם מי שעסוק מאוד, לסיים אחת לשבוע את ספר התהילים. כיצד? כאשר קוראים בכל יום את הפרקים של אותו יום זה אפשרי. איזה יום היום? יום שני? תוכלו לקרוא תהילים יומי ליום שני, צריכים דווקא את יום שלישי, יש תהילים לשלישי וכן הלאה.

מה זה נותן לנו?

קריאת פרקי תהילים תורמת לנשמה שלנו כל כך הרבה. זה מזון רוחני שנותן לנו תחושה של סיפוק והרגשה של קשר עם בורא עולם. ולכן קריאת הפרקים מתאימה לכל עת ושעה. בזמן צרה וכאב, ברגעים של אושר והודיה, בתקופה של לבטים וספקות ובעצם בכל רגע ורגע.

המילים שעוזרות לנו להתבטא

פרקי תהילים נכתבו ברוח הקודש והם מבטאים את ההרגשות של כל אחד ואחת מאתנו. כמו כן יש פרקים שמיועדים לזמנים מיוחדים כמו מחלות, ישועה, זיווג וכן הלאה.