כולנו אוהבים לישון. שינה היא צורך שהגוף של כל אחד מאתנו צריך, וזאת כדי לאגור אנרגיות וכוחות חדשים לקראת היום הבא, וגם לתת למוח מעט מנוחה מיום עמוס בפעילות ועשייה. כדי שהשינה שלנו תהיה איכותית וטובה ככל האפשר, מומלץ להקפיד על שינת לילה רצופה של לפחות 7-8 שעות בלילה.

פרמטר נוסף שיכול להשפיע מאוד על איכות השינה שלנו, הם המצעים עליהם אנו ישנים בכל לילה. המצעים המונחים על גבי המיטה הם אלו העוטפים אותנו בכל לילה, ולכן מצעים איכותיים הם כאלו העשויים מבד טבעי ונושם וגם מצפיפות חוטים גבוהה, ראו באתר https://www.frid.co.il.

מדוע רמת צפיפות החוטים במצעים חשובה

צפיפות חוטים במצעים מגדירה למעשה את כמות החוטים הארוגים בתוך המצעים. צפיפות זו נמדדת על פי טווחים של אינצ'ים בכל בד האריג ממנו עשויים המצעים, כך שככל שיש יותר חוטים בכל אינצ' כך מדובר על מצעים איכותיים וטובים הרבה יותר.

רמת צפיפות החוטים במצעים מעידה על בד אריג דק במיוחד, כך שמצד אחד המצעים יהיו מורגשים ועוטפים, אך גם נוחים ונושמים ללא תחושת סרבול וכבדות במהלך השינה. מצעים בעלי צפיפות חוטים גבוהה נעימים ורכים הרבה יותר, וגם עמידים וחזקים במיוחד ולכן הם יחזיקו מעמד למשך שנים רבות.

כך תשמרו על איכות המצעים שלכם

נוסף על בחירת מצעים בעלי צפיפות חוטים גבוהה, מומלץ לבחור מצעים העשויים מאחוז גבוה של הרכב בד העשוי כותנה. מצעים העשויים כותנה נחשבים איכותיים יותר, כך שהבלאי שלהם מתרחש בהדרגה ובמשך פרק זמן ארוך במיוחד.

לאחר שרכשתם את המצעים האיכותיים ביותר עבורכם, עם צפיפות חוטים גבוהה והרכב בדים נעים ואיכותי, חשוב להקפיד על שמירה מיטבית וארוכת שנים של אותם מצעים. מומלץ לעשות זאת בהתאם להוראות הכביסה הנלוות לכל סוג מצעים, כך תבטיחו כי השחיקה והבלאי של הבד לא יתרחש מהר מהצפוי.

במידה ואין הוראות כביסה מפורטות, זכרו כי את בדי המצעים מומלץ לכבס בחום נמוך לשמירה על איכותם וגם להימנע מהכנסתם אל מייבש הכביסה, מכיוון שהמייבש עלול לכווץ אותם וכך לפגוע ברכותם ואיכותם.