המודעות לאיכות הסביבה עלתה בשנים האחרונות כאשר משבר האקלים, משבר זיהום האויר והים ובכלל כל הנוגע לאיכות הסביבה הפכו לאיומים ממשיים המאיימים לא רק על בני האדם אלא גם על החי והצומח המתקיים סביבו. איומים אלו גרמו לאנשים רבים מסביב לעולם לנסות ולשפר את המצב תוך המצאת כלים וציוד אקולוגי שאינם מזיקים לסביבה.

השימוש בכוס רב פעמית אקולוגית – איך היא עוזרת לסביבה?

מיעוט בשימוש חד פעמי

ברגע שאתם מחליפים את הכוס החד פעמית, שקל לקחת לכל מקום, בכוס מתקפלת מסיליקון שהיא כוס רב פעמית אקולוגית אתם בעצם מפסיקים לצרוך כלים חד פעמיים שאינם מתכלים. בכך שאתם מפסיקים לצרוך כלים שאינם מתכלים אתם תומכים במאבק נגד הזיהום ומפחיתים את הנזק. חשבו על כך שכמו שאתם מחליפים את הכוס החד פעמית בכוס אקולוגית רב פעמית, ישנם עוד כאלו שעושים זאת. 

שימוש בחומרים אקולוגיים

תחום האקולוגיה תופס תאוצה מוחשית בשנים האחרונות כאשר חברות רבות לקחו על עצמם את הניסוי של שימוש בכמה שפחות חומרים מזיקים, שילוב והנדסת חומרים אורגניים הניתנים לשימוש רב פעמי ובעתיד הרחוק יתכלו בצורה כזו שלא תזיק לאוויר, לאדמה או לים. ככל שיהיה יותר שימוש בחומרים אקולוגיים כך לא יהיה צורך בחומרים פלסטיים המזיקים לעולם. 

לא זורקים לפח לא ממחזרים

העניין בכוס רב פעמית אקולוגית הוא שאתם יכולים לקחת אותה לכל מקום, בכל מצב. היא ניתנת לקיפול והופכת לדיסקית אותה אתם יכולים בקלות לדחוף לתיק. כך למשל, אם אתם בטיול, עוצרים לשתות וממשיכים בדרך, כוס כזו חוסכת לכם חיפוש אחר פח אשפה או פח מיחזורית. יתרה מכך, גם אם תשכחו אותה מאחור היא אינה מזיקה לטבע.

לסיכום,

איכות הסביבה צריכה עזרה רבה בשמירה נכונה עליה. לכן, כל אדם פרטי שעושה את הצעד ועובר לכלים אקולוגיים כבר תורם לשינוי.