עצים חזקים ואיכותיים שימושו מאז ומעולם את בני אדם על מנת לייצר אש לחימום הבית, כדי לבנות מבנים גדולים או קטנים, כדי לרהט את הבית והחצר, ועם הזמן גם לייצר אלמנטים איכותיים וטקסטיל לבית וכאלה שמיועדים לדקורציה.

עם השנים הקדמה והטכנולוגיה, החלו בני האדם לייצר קורות עץ משולבות בחומרים משלימים, כמו נסורת ושאריות דבקים וחומרים מהתעשייה – מה שהוזיל מחירים, אך גם הוריד מאיכותו של חומר הגלם. תהליך השילוב נעשה בדרך כלל בבתי חרושת ומפעלים לייצור רהיטים, בארץ ובעולם.

ובכול זאת כיום, שנים לאחר יצירת אלמנטים עשויי סיבית, תחליפי עץ, דיקטים ועוד, ישנה נהירה לחזרה אל העץ הטבעי בעוד שריהוט מעץ מלא מקנה איכות, עיצוב ייחודי ואת היכולת לייצר סביבה טבעית ונעימה יותר.

אבל כיצד מעצבים עץ?

מי שעובד עם החומר הפופולארי הזה יודע כי תהליכי ייצור מתחילים מבחירת סוג העץ המתאים ביותר עבור האלמנט אותו יוצרים. לאחר זיהוי העצים וקבלת אישורים לכריתה – מספקות מנסרות עצים קורות עץ מסוגים שונים ובגדלים שונים. עצים שנחשבים איכותיים וטובים לבניית רהיטים הם עצי אורן, איפאה, דובדבן וכדומה. המעצב או הנגר בוחר בשלב זה את קורות העץ הדרושות לו, זאת על פי תכנון קפדני של המוצר.

חשוב לדעת כי מלבד קורות העץ נעשה לעיתים ובמקרים שונים שימוש בענפים ובולי עץ טבעיים יותר שמותרים את הציפוי ואת מרקם העץ כמות שהוא. המעצבים והנגרים עובדים על חומר העץ הטבעי עם גרזנים, מסורים וציוד מקצועי, על מנת לייצר פריטים קטנים יותר כגון: שרפרפים, בתי נורה, שידות, שולחנות בגדלים שונים ושאר פריטים ייחודיים.

אחד הנימוקים לשימוש בעץ במראה גולמי, נוגע לכך שהחומר מתכתב בהרמוניה עם עיצוב של בית כפרי בעת שעבודה עם עץ מלא וטבעי תקנה ערך מוסף ללקוח ותאפשר ריהוט ופריטים מעוצבים שיחזיקו מעמד לאורך שנים.

לסיכום, בזמן שאתם מעצבים את המרחב הפנימי או החיצוני – חשוב לבחור עץ מלא שמשמש חומר גלם איכותי לרהוט מעוצב מעץ.