אחד מהרהיטים היותר חשובים שקיימים בבית הוא המקרר שלנו. מעבר לתכונות הבסיסיות שהמקרר מביא עימו, הוא נחשב בין היתר לאחד מהפריטים היותר מרשימים שקיימים בחלל הבית בכלל ובפרט במטבח שלנו. לכן שמירה עליו צריכה להיות טובה יותר.

איך תדעו שהמקרר שלכם עומד להתקלקל?

ישנם כמה דרכים לעשות, כדי שנוכל דרכם לדעת, האם המקרר שלנו עומד להתקלקל. נוכל לדעת זאת בין היתר, לפי רעש המקרר או לפי צרידות המנוע שלו. מעבר לכך, נוכל גם לדעת האם המקרר שלנו עומד להתקלקל בצורה הפשוטה ביותר: איכות המוצרים שבתוכו.

במידה והמוצרים שאתם מכניסים למקרר אינם מתקררים בצורה טובה, הדבר יכול להוות סימן לכך, שהמקרר שלכם אינו פועל כשורה ולכן יש לטפל בהקדם. במקרה כזה כמובן, נצטרך לגשת אל טכנאי למכשירי חשמל שמתמחה במקררים כדי שיבחן, האם באמת המקרר שלנו עומד להתקלקל.

מהו מקרר טוב שלא מתקלקל?

מקרר טוב בדרך כלל, יהיה שייך – כך ברוב המקרים – לחברה גדולה ולמותג מצליח. רוב המקררים שמחזיקים שנים כמו "אמקור" ו"פנסוניק", נחשבים למקררים עוצמתיים ביותר ולכן גם ערכם עולה בהתאם. אם גם אתם רוצים מקרר שמחזיק שנים, מקרר איכותי וממותג יהיה האופציה הטובה.

מקרר, מעבר לפעולות הבסיסיות שאנו רוצים שהוא יעשה בשבילנו בצורה הטבעית והפשוטה ביותר, אנו נרצה גם שהוא יחזיק לכמה שיותר שנים. כדי שמקרר יחזיק כמה שיותר זמן אצלנו בבית, נצטרך לשמור עליו ולעשות כמה פעולות חודשיות כדי שלא יתקלקל.

איך לשמור על מקרר לאורך זמן שלא יתקלקל?

ישנם כמה פעולות שיש לעשות לצורך שמירה על המקרר שלנו, בדקו כאן. אחת מהפעולות היותר חשובות היא ניקוי יסודי, לפחות פעם בחודש, של האבק המצטבר במנוע המקרר. אופן התנהלות זו היא חשובה לשמירה על המקרר שלכם לאורך זמן.

מעבר לניקוי של האבק הנמצא בתוך המנוע של המקרר, כדאי גם להבחין באופן שבו אנו משתמשים במקרר. אופן פתיחת וסגירת דלתות המקרר יכול גם כן להזיק לו, שכן דלתות אלו יוצרות בלאי עם השנים והורסות את איכות הפלסטיקה של המקרר.