אחד מתחומי הטיפוח המפותחים ביותר שיש, הוא כל מה שקשור לטיפוח שיער. זה נכון בהקשר של גברים ובוודאי בהקשר של נשים. אנחנו יכולים למצוא על המדפים, מגוון רחב ועשיר של מוצרים לטיפוח שיער מסוגים שונים. 

התחום של מוצרים לטיפוח שיער מתחלק לקטגוריות שונות ויורד לרזולוציות שונות ומגוונות. למשל, אנחנו יכולים למצוא מוצרים על פי סוג שיער, מוצרים על פי סוג תספורות, על פי צבעים, כמובן על פי מין, ניתן למצוא מוצרי טיפוח שמטרתם שונה, למשל, מוצרים שנועדו לצבוע את השיער, מוצרים שנועדו לתת ברק לשיער, מוצרים שאמורים לשמור עליו בתנאי לחות או יובש ועוד. במילים אחרות, כמעט לכל דבר אנחנו יכולים למצוא היום מוצר טיפוח מתאים, השאלה היא, כיצד אנחנו בוחרים את המוצר שמתאים לנו וכיצד אנחנו יכולים לבחור את המקום בו אנחנו יכולים לרכוש אותו.

בשביל לבחור מוצר טיפוח מתאים, אנחנו צריכים לדעת כמה דברים

ראשית, מה סוג השיער שלנו, מה בדיוק הוא מכיל, מה בדיוק הוא צריך, מה יכול לעזור לו. מבלי להיכנס לעניין של תדמיות וכדומה, בדרך כלל נשים יודעות מה סוג השיער ומה הן צריכות, אך גם הן הרבה פעמים נעזרות באנשי מקצוע, כולל במקום בו הן מבקשות לרכוש את המוצר, בשביל שיספקו מידע מקצועי שיעזור להן לבצע רכישה חכמה. 

שנית, צריך לדעת מה בדיוק התוצאה שרוצים להשיג. האם רוצים שינוי, האם רוצים שיפור, האם רוצים שיקום של השיער. שוב, הכל תלוי במצב השיער ומה בדיוק הוא דורש. בכל אחד מהמצבים הנ"ל, אמורים לדעת על פי סגנון השיער ומצבו. 

שלישית, כאמור, אנחנו צריכים לדעת איפה בדיוק לקנות את המוצרים. לשם כך אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקומות, בין אם מדובר בבתי מרקחת, חנויות שמוכרות מוצרי יופי וטיפוח, אפשר לרכוש דרך האינטרנט (כמו אתר קלאב פארם) וכן דרך מעצבי שיער ואנשי מקצוע בתחום. גם פה, ההחלטה איפה ואיך, תלויה לא מעט בשאלה עד כמה המקום מקצועי ומה הוא יכול לספק לנו.

להתעניינות גם לגבי תוסף התזונה קיו 10.