מי שנמצא בעיצומם של תהליכי בנייה, בין אם מדובר בבית פרטי עד לבניית מבנה מסחרי, יודע עד כמה חשובה בחירת אלמנטים איכותיים לבנייה ועיצוב הבית.

ובכך, אחד האלמנטים שמשמש רבים בבנייה המסורתית הוא שיש, בעוד שבאמצעות משטחים העשויים מחומר זה ניתן לרצף מבנים, לבנות מטבחים, לבנות חדרי אמבטיה ולהשתמש בשיש המחזיק מעמד לאורך שנים עבור מגוון מטרות. אז אילו סוגי שיש נפוצים ישנם?

כיום מפעלי שיש מובילים כמו שיש ניר צבי https://www.nir-zvi.co.il מספקים 3 סוגים משטחים נפוצים ביניהם: שש גרניט, שיש אוניקס ואבן קיסר. כעת נפרט אודות כל שיש והתכונות שלו:

שיש גרניט – חומר זה נחשב לבין הפופולאריים ביותר שישנם וזאת משום שהוא גמיש ומאפשר יצירת מגוון אלמנטים. השיש מאפשר עיצוב בסגנונות שונים וקבלת מראה מרהיב, בעוד שגרניט היא אבן הנחשבת עמידה וחזקה לאורך שנים ארוכות. באמצעות שיש גרניט מייצרים משטחי עבודה למטבח, משטחים לחדר האמבטיה, מרצפות, דלפקים ושאר אלמנטים לעיצוב המרחב.

שיש אוניקס – סוג נוסף של חומר לבנייה ועיצוב המקנה מגוון רחב של צבעים וגוונים שניתן להתאים לעיצוב המטבח. שיש אוניקס אשר נוצר עבור אבני חן, משמש כיום גם לריצוף ועיצוב הבית, תוך שבאמצעות איכות החומר ניתן ליהנות מאווירה יוקרתית במרחב.

שימוש בחומר זה לעיצוב הבית מתאים למי שרוצה להוסיף משטחים בגוונים עמוקים בעוד שבשל כמה גוונים שהוא מאפשר וטקסטורות יוקרתיות רבים יכולים ליהנות ממשטחים איכותיים שיוצרים עניין במרחב.

שיש אבן קיסר – נוסף לשאר הסוגים הפופולאריים ישנו שי אבן קיסר הנחשב מבין החומרים היוקרתיים והמובחרים ביותר לעיצוב המטבח. מרכיבי שיש קיסר הם קוורץ הלוא הוא חומר טבעי, חזק וקשיח כמו גם שהוא מכיל מרכיבים כמו חול ים, שרף, עצים ושאר חומרים ששומרים על גמישות השיש והתאמתו לעיצוב המטבח.

באמצעות שימוש במשטחים איכותיים ניתן להתאים למטבח אלמנטים עמידים תוך התאמת השיש על ידי המומחים העסוקים בחיתוך מדויק של מטבחים, עיצוב ואספקת שיש.