תחילת שנת הלימודים מתקרבת? עומדים לפני שיפוצים בפעוטון? או שסתם הרהיטים שלכם כבר התבלו מרוב שימוש ואתם מעוניינים לחדש אותם? אם כן, סביר להניח כי המאמר הבא מיועד עבורכם. תוכלו למצוא בו הדרכה כיצד לרכוש ריהוט לפעוטונים ועל מה חשוב לשים את הדגש.

צבעים ילדותיים ורכים

הפעוטון מיועד לילדים בגיל הרך ועל כן, יש צורך להתאים את הריהוט לאופי המקום. בפעוטון אמורים לשלוט צבעים ילדותיים ורכים, כאלה שישרו אווירה רגועה ונעימה לא רק לילדים אלא גם ובעיקר למבוגרים שמסתובבים בו – כמו ההורים והגננות. 

כאשר תבחרו לצבוע את שטח הפעוטון בצבעי פסטל רכים ולרכוש רהיטים בצבעים רכים ותואמים, תופתעו לגלות כי הצבע משפיע גם על התנהלותם של המבוגרים וגורם להם להיות יותר רכים ונינוחים.

התאמת ממדי הריהוט לגיל הפעוטות

חשוב לזכור כי ממדי גופם של הפעוטות הינו שונה לגמרי מממדיו של אדם בוגר ולכן כאשר בוחרים ריהוט לפעוטונים חשוב מאוד לשים לב להתאים אותו לגילם של הפעוטות אשר עבורם הם מיועדים. לדוגמא – שולחנות נמוכים, כיסאות קטנים, שטיחים מבודדים וכן מגירות וארוניות בגובה מתאים. 

כאשר הריהוט מותאם לגילם של הפעוטות, הם יוכלו להתיישב בכוחות עצמם על הכיסאות, להגיע אל השולחן ולעמוד על ידו בנוחות בשעת יצירה, יהיה להם נעים לזחול ולשחק על הרצפה כאשר היא מבודדת מקור וכן הלאה.

בטיחות מעל הכול

לא לשכוח שמדובר על ילדים קטנים וחסרי מודעות לזהירות. ולכן חשוב מאוד להקפיד לרכוש את הריהוט אך ורק במקום אמין אשר מוכר מוצרים בטיחותיים הנושאים תו תקן ישראלי. בנוסף לזאת, מלבד רכישת ריהוט בטיחותי, מומלץ לנקוט בצעדי זהירות נוספים ולהתקין אמצעי בטיחות על הרהיטים. 

חשוב להקפיד כי הארונות שבהם חומרים מסוכנים או אפילו רק חומרי יצירה מלכלכים יהיו נעולים במנעולי ביטחון מתוחכמים. מומלץ להתקין על זוויות הארונות מגיני סיליקון שימנעו פציעות וכן לבחור בשולחנות ובכיסאות בעלי זוויות מעוגלות על מנת שלא יגרמו לחבלות אם וכאשר הילדים והפעוטות רצים בחוסר מחשבה ונתקלים בהם.

למידע נוסף על ריהוט לגני ילדים במאמר הבא.