קיימים במדינת ישראל לא מעט מבנים שנבנו לפי עשרות שנים ולכן לא מן הנמנע לדאוג לתחזק ולחדש אותם על מנת לטפל בסדקים, קרעים ולעיתים אף למנוע קריסה של המבנה. מבנים אשר סובלים מבטון רופף הינם סכנה ממשית לרכוש ולחיי אדם. לרוב, הדבר יקרה כתוצאה מחלודה שהצטברה בברזל הבניין ובכך גרמה לחומר הציפוי החיצוני של המבנה להתנפח או להיות רופף ואף ליפול לאורך הזמן. ייתכן ויהיו גם אריחים קרמיים העשויים ליפול ביחד עם הבטון מה שהופך את המצב למסוכן מאוד.

 

מהם שלבי העבודה הנכללים בשיקום וחידוש מבנים?

על מנת לוודא שהעבודה מתבצעת באופן מקצועי ואיכותי, כדאי להבין מהו התהליך שיש לבצע על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבור המבנה:

 

איך בוחרים חברה המתמחה בשיקום וחידוש מבנים?

כאשר אנו באים לבחור חברה המתמחה בשיקום וחידוש מבנים צריך לבדוק מספר דברים. ראשית אנו רוצים לבדוק עבודות נוספות שהיא מבצעת במקביל או ביצעה לאחרונה. אפילו זה כרוך בנסיעה לראות מבנה בטווח נסיעה סביר. אתם רוצים לוודא את רמת הגימור של העבודה, רמת הבטיחות ואפילו את שביעות הרצון של הדיירים במבנה. חשוב לבדוק שיש הסמכה מקצועית ורישיון לעסוק בתחום וכיצד העבודה הולכת להתבצע. מי הקבלן שהולך להשגיח וכיצד ההשגחה בזמן העבודה תבוצע. בדקו את לוחות הזמנים והאם הם כתובים בחוזה עבודה מסודר מולכם כדי שהחברה בהחלט תעמוד בה. בהסכם מומלץ לרשום גם את הסדר התשלום בעבודה עם החברה.