ארגזי הכלים של אנשי המקצוע מורכבים בדרך כלל מכמה קומות. כלי העבודה מפוזרים בין הקומות השונות ובמהלך העבודה היום יומית, הטכנאי מחפש כלי זה או אחר ולוקח לו זמן רב עד שהוא מוצא אותו.

משטחי ספוג לארגז כלים

הפתרון לכך הוא משטח ספוג אחסון כמו באתר זה, אשר אפשר לחתוך אותו ולהניח בתוכו כל כלי במיקום קבוע. 

הדרך היא שהטכנאי יגבש חשיבה אילו פריטים יהיו באיזו קומה, נוח מאד להניח במשטח התחתון כלי עבודה כבדים כמו פטישים, מקדחות, מברגות ועוד. הקומה השנייה או השלישית מיועדות לכלים קלים יותר כמו מברגים, מקדחים, מפתחות שוודיים ועוד. כלי המקצוע משתנים על פי תחום העיסוק, כך שמדובר בכלים ייעודיים וייחודיים.

לאחר סידור הכלים בהתאם לבחירה על משטחי הספוג, מתבצע חיתוך של כל אחד מהפריטים סביב כל שטחו. התוצאה המתקבלת היא צורתו של הכלי, צבת, פטיש וכו'. הטכנאי מוציא את שכבות הספוג שחתך לכל העומק, או לחלק מהעומק על פי גובהו של הפריט ומניח אותו במקומו החדש. 

כך הוא מבצע חיתוך של כל המשטח ומקבע כל כלי במיקומו הקבוע. נוצר סדר נפלא בארגז הכלים, כל הכלים שקועים והם אינם מתגלגלים במדף מצד לצד. 

יתרונות של אחסון בשקעים של משטח הספוג

הימצאותו של כל כלי במקומו, מאפשר לאיש המקצוע לשלוף אותו במהירות כיוון שהוא יודע בדיוק היכן הוא מונח והוא לא צריך לחפש אותו בכל קומות ארגז הכלים. מעבר לכך, כל השקעים אמורים להיות מלאים ואם הוא רואה ששקע אחד או יותר מכך הוא ריק, הוא יודע על פי צורתו מה חסר והוא הולך לחפש אותו בשטח ומחזיר אותו למקומו, כדי שיוכל לעבוד אתו בהמשך.