לשיש יש שימושים רבים בבתים ומוסדות רבים, בבתים אנחנו נתקלים בשיש בעיקר במטבח. מחירון שיש: כמה עולה שיש?

חשיבה ראשונית 

הדבר העיקרי שמרכיב את המחיר הוא סוג האבן שתבחרו. שיש הוא מילה כוללת לסוגי אבנים טבעיות ומלאכותיות בעלות תכונות ושימושים שונים. את סוג האבן המתאים לצרכים שלכם יוכלו אנשי המקצוע להתאים בהתאם לשימושים הדרושים. חוזקה של האבן, צפיפות החומר, הצבע, העמידות השחיקה ומגוון הצבעים כל אלה יכולים להשפיע על בחירתכם ובהתאם לכך גם על המחיר. גם גודל השיש הנדרש משפיע על העלויות ויש לקחת זאת בחשבון בזמן העיצוב והבנייה. 

מיקום ההתקנה 

שיש מגיע בצורה של לוחות וככל שהלוח גדול ואחיד יותר מתקבל מראה נקי ויפה יותר, לכן יש משמעות לא רק לגודל השיש שאתם זקוקים לו אלא גם המיקום. במקרים בהם יש צורך לנייד את לוחות השיש למקום עם גישה בעייתית תהיה עלות נוספת וגם למטבחים בעלי צורות לא שגרתית לוחות השיש יהיו יקרים יותר. 

תוספות, קישוטים ועוד

יש שאוהבים את השיש טבעי ויש כאלה שאוהבים לקשט אותו בעיצובים שונים, להוסיף סיומות בקצה או בחיבורים. שינויים אלה דורשים עבודה נוספת וכל שינוי באבן הטבעית מייצר עבודה ולכן מייקר את עלות השיש. 

טרנדים עכשוויים 

שיש הוא חלק מתחום העיצוב שמשתנה כל הזמן ונתון לאופנות, השפעות טרנדיות והשפעות של מובילי דעה ומשפיענים. שיש אופנתי יעלה יותר משיש מקולקציות קודמות, כך גם ההבדלים בין סוגי אבנים טבעיות למלאכותיות יושפעו בעלותם בהתאם לטרנדים הנפוצים. 

מחירון שיש: כמה עולה שיש?

העלויות של שיש גרניט נעים בין 2,700 – 1,200  ₪ למ"ר. 

העלויות של אבן קיסר נעים בין 2,200 – 1,400  ₪ למ"ר.