המאמר באדיבות https://easy-dismantling.co.il

יום יבוא.
רובנו חוששים שיגיע היום שבו כלי הרכב שלנו כבר לא יוכל לשרת אותנו , מסיבות רבות כמו בלאי, בטיחות לקויה, תקלות חוזרות שמתישות את הכיס, חוסר שימוש או סתם מתוך הבנה שהגיע הזמן להשתדרג.
אז אם גם אתם רוצים להתחדש אבל לא יודעים מה לעשות עם הטרנטה בחנייה שהביקוש עלייה הוא גם ככה נמוך ניתן למכור את הרכב לפירוק השאלה מה עושים איתו הקונים? .

הראשונה והיותר מוכרת היא מכירת הרכב לפירוק

  – התהליך הוא די פשוט , הרכב מגיע למוסך ששם מפרקים את החלקים התקינים ברכב שניתן יהיה למכור אותם לאחר מכן. אפשר לראות את התהליך כמין תרומת איברים של הרכב . המעוניינים יהיו כמעט תמיד סוחרים שמחפשים לחדש את מלאי חלקי החילוף שלהם . יש להם צורך במנועים, גירים, מצברים, בקליות , צמיגים, מושבים, ולפעמים אפילו יש שימוש בפלסטיקה של פנים הרכב והטמבונים .
למה זה משתלם לסוחר ? כי יש ביקוש לחלקי החילוף ולרוב כשמוכרים אותם בנפרד הרווח עליהם גדול יותר וכך הסוחר מרוויח את לחמו .

האופציה הנוספת היא מחזור –או המונח המוכר יותר – מכירה לברזל. 


אולי תופתעו אבל מפעלי המחזור לוקחים אליהם גם שלדי מכוניות וגרוטאות ולא רק פחיות וקופסאות שימורים.  האמת היא שמגרשי המחזור מקבלים אליהם את מרבית כלי הרכב שיצאו מכלל שימוש. גם כאן התהליך הוא פשוט, כשהרכב מגיע למגרש מתבצע התהליך ראשוני של ניקוי, בעצם מפרידים את חלקי המתכת שניתן להרוויח עליהם לבין פלסטיקה או חולקים שאין בהם שימוש, לאחר מכן מועכים אותם לגושי מתכת קטנים דמויי קוביות. את הקוביות מעבירים למפעלי מתכת לשימוש חוזר ואתה נהנה מהרווח. לא ככה תרוויחו את המיליון הראשון שלכם אך זו דרך מעולה גם למחזר וגם להיפטר מהרכב .

אולי יעניין אותך גם איזי פירוק רכבים בפתח תקווה