אבנים בכליות זה עסק לא פשוט ולא מהנה בכלל. כל מי שמגיע לגיל שבו הוא צריך לבחון היטב את האופן בו הוא נותן שתן כמו שצריך, יודע שאבנים בכליות יכולות להיווצר במוקדם או במאוחר. אף על פי שזה לא נחשב למחלה או למקרה קיצוני מדי, אבנים בכליות יכולות למרר את החיים ולהשפיע לרעה ביותר על אורח החיים והשגרה. אנשים שסובלים מאבנים בכליות יחושו אי נוחות, כאבים ולחצים שונים במיוחד בעת מתן שתן, וכן הרגשה כללית רעה. באמצעות אמצעים מיוחדים ניתן לבצע ריסוק אבנים בכליות, וברוב המקרים אצל רוב האנשים הסובלים מאבנים אלו, אין זה הליך מסוכן אמנם יש כמה יוצאים דופן.

מהו ההליך של ריסוק אבנים בכליות והאם הוא באמת מסוכן או לא

גלי הלם חוץ גופיים הינם למעשה גלי הלם מיוחדים שמסוגלים לרסק את האבן בכליה לחתיכות קטנות בהקרנה חיצונית וללא חדירה פנים גופית כלל. החלקיקים המרוסקים יכולים לעבור בקלות רבה יותר דרך דרכי השתן הלאה ולהתנקז החוצה ממערכת השתן מתוך הגוף.

קראו על טיפול באבנים בכליות >>>

בתהליך רפואי זה אותו עושים אצל אורולוג, המטופל שוכב על כרית מלאה במים והאורולוג משתמש בקרני רנטגן או בבדיקות אולטרסאונד על מנת לאתר את האבן ומיקומה. גלי קול בעלי אנרגיה גבוהה עוברים דרך גוף המטופל מבלי לפגוע באברים הפנימיים ולמעשה ממוקדים רק על האבנים בכליות ובדרכי השתן. 

מה עוד כדאי לדעת על התהליך הרפואי לריסוק אבנים בכליות

התהליך בדרך כלל אורך כשעה. במקביל לטיפול, לפניו או במהלכו ייתכן והמטופל יקבל תרופות הרגעה או הרדמה מקומית. חשוב להבין שכמו בכל הליך רפואי ניתוחי, עלולים לעיתים רחוקות להתחרש סיבוכים אפשריים הכוללים בין היתר כאבים הנגרמים ממעבר שברי האבנים המרוסקות, דלקת בדרכי השתן, דימום קל בחלק החיצוני של הכליה ועוד.