חלוקת היין של הקידוש בליל שבת מוביל לא פעם להרבה מאוד לכלוך. יין נשפך, טיפות זולגות והשולח נעשה דביק ולגמרי לא מזמין. המשך האורחה נעשית הרבה פחות סימפטית כאשר השולחן כבר לא נקי כפי שהיה לפני שהחלה ארוחת השבת. כאן בדיוק יש לנו את הרעיון החדשני של מחלקי היין.

מחלקי יין כדי שהשולחן יישאר נקי

יש כלי מיוחד שאפשר בעזרתו לחלק את היין לכלל הסועדים כאשר בבת אחת כל היין מתחלק לגביעים קטנים העומדים סביב המתקן.

גביע אחד לכל הסועדים

בעזרת גביע יין אחד מחלקים למעשה יין לכל הסועדים. איך זה עובד? מדובר במתקן שיש בו חורים ומסילות כאשר כל מסילה מובילה לגביע אחד קטן המונח בתחתית המתקן. כך שכל סועד יוכל ליטול את הכוסית שלו בלי להמתין לחלוקה הידנית ובלי שיהיה צורך במגע יד אדם בכל גביע בפני עצמו.

מתקן יודאיקה שיקשט את השולחן לכבוד שבת

שולחן השבת הוא שולחן שאנחנו רוצים לקשט ולפאר. נהוג להעמיד על השולחן כלי כסף וכלי קריסטל יקרים כמו פמוטים להדלקת הנרות, גביעים לקידוש, כלים נאים ואפילו מלחיה מוכספת וסכין לחלה עשויה כסף. מחלק היין הוא גם כן אביזר מלכותי ומיוחד שעשוי לרומם ולפאר את שולחן השבת וכך להעניק לו מראה ייחודי שלא מוצאים בכל מקום.

מחפשים גם פמוטים לשבת? בקרו באתר שלנו ותמצאו מגוון מוצרי יודאיקה >>>

אין יותר יין שנשפך על השולחן

אתם תופתעו לגלות כי בעקבות השימוש במחלק היין יותר לא יישפך יין על השולחן. אפילו ילדים קטנים יצליחו ללגום את כוס הקידוש בלי שיזלוג או יישפך להם מהיין על השולחן ועל המפה הצחורה שפרשתם על השולחן לכבודה שך השבת. שווה בהחלט להשקיע במתקן כזה כדי להינו מהתוצאות.