גומיות אימון, גומיות התנגדות, גומיות כוח, גומיות כושר – אלו רק חלק מהשמות המתארים את אביזר הכושר הפופולרי והמבוקש ביותר בקרב מתאמנים. מדובר על גומיות גמישות וארוכות המאפשרות לבצע תרגילי כוח מכל מקום ובכל זמן, מבלי להגיע לחדר הכושר. גומיות האימון יוצרות התנגדות גבוהה בזמן המתיחה שלהן, פעולה המדמה את ההתנגדות שיוצרות המשקולות של מכשירי הכושר שנמצאים בחדר הכושר. 

תוהים מה כל כך מיוחד בגומיות האלו שכולם סביבכם משתמשים בהן? הנה כל הסיבות לכך:

שליטה מלאה בעצימות התרגילים

תרגילי כושר, ובפרט תרגילי כוח, דורשים מהמתאמן לבצע תרגילים בצורה מחושבת וזהירה כדי לייעל את מטרת האימון מצד אחד, אך מצד שני גם לבצע זאת בצורה בטוחה מבלי להסב נזק לגוף ולשרירים. הדרך הטובה לעשות זאת היא באמצעות ליווי צמוד של מאמן כושר שינחה את המתאמן במהלך ביצוע התרגיל, כיצד לאחוז במכשיר ואיזה משקל נחשב לכבד מדי.

כיוון שאימוני כושר עם מאמנים אישיים עולים לא מעט כסף, ניתן לבצע אימונים מחושבים ויעילים באמצעות גומיות אימון המאפשרות למתאמן שליטה מלאה במהלך ביצוע התרגיל. הגומיות יוצרות התנגדות וכך מפעילות את המאמץ על השרירים, אך הן גם מאפשרות להקל או להגביר את ההתנגדות וכך את עצימות התרגיל על פי היכולת הגופנית של כל מתאמן.

לא מפספסים אימונים שבועיים

אם נאלצתם להפסיד את האימונים השבועיים בחדר הכושר בגלל מילואים, עבודה, לימודים או כל אילוץ אחר שמונע ממכם להתאמן בצורה שגרתית – תוכלו לשמור על הכושר ולא לפספס אף תרגיל באמצעות גומיות האימון, שניתנות לנשיאה ושימוש בכל מקום ובכל זמן בצורה פשוטה ונוחה.

אולי יעניין אותך גם גומיות אימון מבד