אחת הסיבות העיקריות שמרבית בעלי העסקים סוגרים את העסק שלהם בתוך 5 שנים מיום ההקמה היא בדרך כלל היעדר ליווי מקצועי. ליווי מקצועי של מאמן עסקי הוא למעשה ייעוץ של אדם מנוסה בתחום העסקים, שמתמחה בניהול עסקים, יצירתי מספיק כדי לתת רעיונות לעסקים שונים שהוא מלווה וכמובן בעל ידע במגוון תחומים חשובים שלרוב בעל העסק לא מבין מהם דיו ומבצע לא מעט טעויות. כמו למשל בשיווק, מיתוג, פיננסים, ניהול עובדים ועוד. 

מה פגישה לייעוץ עסקי ועד כמה היא נחוצה?

נניח שיזם פתח את העסק החדש שלו שחיכה כל כך הרבה שנים להקים אותו. הוא לבטח מלא בהתלהבות ותשוקה שמאפיינים כל יזם שפותח לראשונה את עסק החלומות שלו. מאפיינים אלה מובילים אותו לרצות להגשים את החלום שלו באופן מידי. בעקבות כך הוא ישר שוכר מקום גדול, קונה ציוד חדש, מקבל עובדים לעסק, רוכש ריהוט ועוד. הוא נכנס להוצאות שהוא לא יכול עדיין לשאת בהם, עם עסק שאין לו עדיין מוניטין או קהל לקוחות קבוע והכנסה קבועה ויציבה וסביר להניח שמהר מאוד הכסף שנותר בצד לתקופת הפיתוח של העסק יגמר. במקרה כזה הוא ייקח הלוואות נוספות במטרה להציל את העסק עד שיגיע למצב של פשיטת רגל או מראש יוותר על הלוואות נוספות אבל יסגור את העסק ושם החלום יגמר. פגישה לייעוץ עסקי עם יועץ עסקי מנוסה ומקצועי – הייתה תורמת לו לקבל החלטות מושכלות ומחושבות יותר, להתחיל מקטן ולהתקדם בצורה בטוחה ונכונה יותר ולשמור את הכסף לטווח זמן ארוך יותר.

פגישה לייעוץ עסקי הינה חיונית להצלחה, במיוחד בתחילת הדרך. לעתים פגישה לא תספיק ואילו סדרת פגישות שתיערך בין היועץ העסקי ליזם בתחילת דרכו – יעזרו ליזם לעבוד בצורה מקצועית ונכונה שיותר שתעזור לו להימנע מכניסה לחובות מיותרים, להוציא פחות כסף על ציוד, לשכור מקום המתאים למידות הראשוניות של העסק בהתאם לצורך ולא לריגוש ולקבל החלטות עסקיות נבונות נוספות.