כמה זמן לוקח להגיע מירושלים לתל אביב? תלוי באיזו דרך תיסעו, באיזה כלי רכב ובאיזו מהירות. זו התשובה גם לשאלה כמה זמן לוקח להוציא אזרחות אירופאית ודרכון אירופאי. באופן רשמי התהליך לא אמור להתמשך זמן רב. אפשר לומר כי לרוב ניתן להוציא אזרחות בזמן קצר למדי. אבל הזמן משתנה בהתאם לאופי הבקשה, למורכבות, לאופן הגשת הבקשה ולמסמכים הנדרשים.

מה לעשות כדי שזה ירוץ?

אם חשוב לכם להוציא אזרחות במהירות ואתם רוצים לקבל עד מהרה את האזרחות לידיכם, חשוב לכם למצוא את החברה המקצועית והמתאימה שתוכל לנהל עבורכם את התהליך ברוב מקצועיות. חברה מקצועית מכירה היטב את החוקים ואת הכללים הנהוגים בכל מדינה. היא יודעת מה עליה לעשות כדי להגיש את הבקשה ביעילות מקסימלית ולגרום לה להיות מטופלת באופן יעיל. החברה (קראו באתר https://getpassport.co.il/portugal-process) תגיש את הבקשה בצורה מסודרת לצד כל המסמכים הרלוונטיים. בצורה כזו מקבלת הבקשה את ההתייחסות הראויה ומטופלת בהקדם האפשרי.

להשיג מסמכים נדרשים

אמנם במקרים רבים התהליך עשוי להיות ממושך בגין העובדה שאין למגיש הבקשה את המסמכים הנדרשים בידיו. עליו לנבור בארגזים עתיקי יומין בבית ההורים, לגשת לנוטריון כדי לתרגם מסמכים וכן הלאה. מדובר על תהליך שעשוי להיות מהיר וקצר, אך במקרים שונים הוא עשוי להתמשך זמן רב ולדרוש משאבים רבים ממגיש הבקשה. אם כי חשוב לציין שמוטב לדאוג לכל המסמכים מראש ולשלוח את הבקשה כיאה וכיאות, ולא לגרום למצב בו אתם מגישים בקשה חלקית אשר תקבל כמובן סירוב או דרישה להשלמת מסמכים. התנהלות כזו גוררת עיכובים משמעותיים.

> קראו גם על כל היתרונות בדרכון אמריקאי

מקצועיות ומיומנות

אם חשוב לכם לקבל את האזרחות האירופאית בהקדם האפשרי חשוב לכם לאתר חברה מקצועית שעוסקת בתחום. חברה אשר מכירה את החוקים היטב ויודעת מה עליה לעשות כדי לנהל עבורכם את הבקשה במהירות מקסימלית. שימו לב לברר על שנות הניסיון ועל היכולות של החברה. ככל שיש לחברה יכולות רבות יותר כך היא מבצעת את המשימה ביעילות ובמהירות רבה יותר. יש מקרים שהוצאת האזרחות עשויה להתמשך גם על פני מספר שנים – פעלו בתבונה כדי לזרז את התהליך.