ילדים מתחילים ללכת לא בבת אחת. בשלב הראשון הילד יזחל על ארבע. כאשר הוא יהיה מאומן בזחילה, הוא יתחיל לנסות לעמוד ולהיתמך ברהיטים שנמצאים בבית וזו אגב הסיבה שכדאי שבבית יהיו מספיק רהיטים נוחים לילד כדי שהוא יוכל להיתמך בהם. 

לאחר מכן הוא יכול ללכת בסיוע שלכם על ידי שאתם אוחזים לו את הידיים ולוקחים אותו צעד אחר צעד. לאחר מכן הוא יתחיל את הצעדים הראשונים בצורה עצמאית. סביר גם להניח שהוא יתקשה בפעמים הראשונות ואולי אפילו ליפול.

בדרך כלל לא יועיל להלחיץ את הילד שיתחיל כבר ללכת. זה יקרה לבד. אולם יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לעזור לו. רוצים לדעת מהם? פשוט המשיכו לקרוא. לקריאה בנושא נעלי טרום הליכה

איך ללמד את הילד ללכת?

אם אתם רוצים שהילד שלכם יתקדם בקצב מהיר לכיוון הליכה מושלמת, יש כמה דברים שתוכלו לעשות בשבילו.

ישנם חסמים שיכולים לעכב את ההתפתחות של הילד מללכת כמו שאר בני גילו. למשל, אם הילד שלכם ניסה ללכת וקיבל מכה חזקה, נפל מאיזושהי מדרגה, זה יכול לעשות לו טראומה והוא ימשיך בזחילה בתור האופציה הבטוחה יותר. 

במקרים כאלו עליכם לתרגל עם הילד נפילות לא כואבות. איך עושים את זה? שימו אותו על שמכה רכה עם כמה כריות, תעזרו לו לעמוד ואז תנו לו ליפול על אחת הכריות. בהרבה מקרים כשאתם לידו הוא יחוש בטחון ואפילו ייהנה מזה. 

לאחר מכן הוא ינסה שוב ללכת בכוחות עצמו. בנוסף, כאשר הילד שלכם עדיין רק נתמך ברהיטים תוכלו לסייע לו על ידי כך שאתם תופסים בשני הידיים שלו ועוזרים לו לעשות צעדים קטנים, כך הוא ילמד את התנועה וידע לעשות אותה בעצמו. למידע בנושא נעליים עם סולייה רכה לילדים