אם בעבר היה נהוג למרוח על העור מגוון חומרים שאינם ידידותיים לעור ובטח שלא לסביבה – הרי שכיום חלה מודעות גם בכול הנוגע לטבעיות ולחומרים מהם עשויים התכשירים וגם לייצור של התכשירים – הן מבחינת הסביבה ובעלי החיים והן מבחינת תהליך הייצור. כיום את המקום על המדף מפנים חומרי ניקוי לבנים שהיו מלאים בחומרים כימיים – לחומרים טבעיים בעוד שניקוי טבעי לפנים הוא הדבר הבא בכול הנוגע לטיפוח ושימור העור. 

מה מכילים קרמים טבעיים לניקוי העור? 

מוצרי ניקוי טבעיים לפנים מכילים בדרך כלל סבון פנים טבעי, סלק סוכר עם שמן הידרופילי, מי פנים טבעיים, ואפילו פחם פעיל. חשוב לדעת כי פחם פעיל נחשב משאב טבעי שמאפשר לנקות את הגוף ואת העור מרעלים, בעוד שפחם מעולה גם לטיהור מים וסינון רעלים. פחם הוא חומר טבעי שמשתמשים בו בלא מעט מוצרי קוסמטיקה והוא מנקה זיהומים, סופג רעלים, מנטרל עודף שומן מעור שמן שגם מקנה איזון והרגעה לעור הפנים. לכן רבים בוחרים בקרמים או מסכות כמו גם נוזלי ניקוי פנים עם פחם – למען טיהור העור והזנתו. 

בין המוצרים הטבעיים שניתן למצוא עבור ניקוי העור תמצאו מסכות ניקוי והזנה, פילינג בדרגות שונות, קרם או חלב פנים, מסירי איפור וכדומה. את מרבית התכשירים אפשר למצוא בפארמים השונים או דרך חנויות קוסמטיקה און ליין. 

למה יש לשים לב כאשר בוחרים תכשיר ניקוי טבעי לפנים?

בזמן שאתם מבצעים את הבחירה, שימו לב כי אתם בוחרים קרם טבעי ידידותי לסביבה שלא נוסה על בעלי חיים. וודאו כי הקרם מכיל פחם שסופג רעלים מן הגוף וכי יש בו חומרים מעולה להרגעת העור. בחרו חנויות אינטרנטיות המציעות קרמים ומוצרים טבעיים ואם תרצו להכין לבד את תכשיט הניקוי תוכלו להיעזר במומחים כדי ללמוד כיצד מכינים מוצרי קוסמטיקה טבעיים גם בבית וגם באופן מקצועי. בהצלחה! 

למידע נוסף על חומרי גלם לקוסמטיקה טבעית, במאמר הבא.