יוקר המחיה בישראל לא פוסח גם על הגיל השלישי. כן, גם קשישים ואפילו סיעודיים צריכים תנאי חיים טובים כדי לחיות, וההוצאות בגין כך עשויות להיות גבוהות מאוד. כאן נשאלת השאלה מהו המחיר של בתי אבות בישראל. כמובן שניתן להבדיל בין מוסדות מסוגים שונים; בתי אבות ממשלתיים, בתי אבות שמתנהלים על ידי מלכ"רים או בתי אבות פרטיים. בכל מקרה חשוב להיות מודעים כי המחיר הוא היבט משמעותי בבחירת בית אבות, אם כי תמיד עלינו להיות מודעים לפני הכול שהתאמת בית האבות ודאגה כנה לשלום הקשיש הם הדבר החשוב מכל.

המחיר לשהות בבית אבות

יש שיטות תשלום שונות לעניין מחיר בית אבות סיעודי בישראל. יש בתי אבות בהם יש להפקיד פיקדון וכן לשלם מידי חודש את העלות החודשית. לעומת בתי אבות אחרים בהם התשלום הינו חודשי. במקרים מסוימים יוכל הקשיש ליהנות מקצבה שתממן לו אחוזים מסוימים מעלויות השהות בבית אבות. כמובן שיש הבדלים גדולים במחיר שתלויים במצבו של הקשיש. ככל שהמצב הבריאותי טוב יותר כך המחיר יהיה נמוך יותר. אך ככל שהמצב הבריאותי ידרוש התייחסות רבה יותר, ככל שיהיה צורך בטיפול אינטנסיבי וליווי רפואי צמוד, כך מחיר בתי אבות בישראל יהיה יקר יותר.

כמו כן אם יש לכם פרמטרים מסוימים שחשובים לכם, כמו מיקום בארץ, רמת חיים או יוקרה – הדבר עשוי להשפיע על המחיר. אך כמובן בבחירה של בתי אבות בישראל יש לשקול היטב התאמה נאותה ולוודא כי הקשיש מגיע לבית אבות שיהיה לו שם טוב. מקום שהוא יוכל להזדקן שם בכבוד וליהנות מאיכות חיים טובה למרות מצבו הבריאותי וגילו המתבגר על כל המשתמע מכך. כי בית אבות מתאים יכול להשפיע לטובה ולשפר את ההרגשה הכללית של הקשיש.