כשחושבים על עתיקות, פריטי נוי וקישוט המעטרים את הבית אי אפשר להתעלם מהעובדה שרבים מהם עשויים מחומרים יקרים ביותר. מוצרי יודאיקה מכסף שונים המהווים חלק מהותי וחשוב מהמורשת של העם היהודי עשויים מכסף טהור. הם מעטרים את בתי הכנסת והבתים הפרטיים שלנו באופן שמעניק פאר, הדר ויוקרה בכל אירוע וחג. אפשר לומר שכמעט בכל בית המכבד את המסורת מחזיק לפחות בפריט אחד או יותר העשויים כסף, ובמיוחד אצל משפחות אמידות מהמעמד הגבוה.

 

למה דווקא מוצרי יודאיקה מכסף?

המסורת של העם היהודי רוויה בחגים ומועדים בהם משתמשים בכלים, פריטים ותשמישי קדושה שונים שמיועדים לצרכי המצווה או לאותו אירוע. עם השנים השתרשה המצווה החשובה שיש לכבד כל אירוע כזה בצורה המפוארת ביותר שניתן. לכן, אנשים רבים בוחרים מוציאים כספים רבים על מוצרי יודאיקה שיהיו דווקא עשויים מכסף, שהוא חומר יקר אך עדין בהשוואה לזהב.

 

איזה מוצרים יכולים להיות מכסף?

כמעט כל מוצר יודאיקה יכול להיות עשוי כסף. ובעצם ניתן לומר שרוב המוצרים הם כאלו. קיימת רשימה ארוכה של פריטים כאלה השייכים למעגל החיים היהודי ולכל הזדמנות, למשל: כיסויים לספר תורה מהודרים, גביעי קידוש, מזוזות, חנוכיות, בתים לתפילין, פמוטים ועוד. בנוסף, מקובל בחנויות יודאיקה לשווק גם מוצרי נוי שונים כמו בובות של חסידיים, שופרות, קמעות ועוד הרבה סימבולים אחרים הלקוחים מתוך הפולקלור היהודי.

 

היכן ניתן למצוא מוצרי יודאיקה מכסף?

חנויות יודאיקה הם חנויות המייצרות ומשווקות מוצרי אומנות יהודית. רשת חנויות "נטפים" היא אחת החברות המובחרות ביותר המוכרות ומציעות מוצרי יודאיקה מפוארים מכסף ומחומרים יוקרתיים אחרים. ברשת החנויות של נטפים אפשר להתרשם מרשימה ארוכה של פריטים העשויים מכסף טהור ואיכותי. לחברה יש אתר אינטרנט ובו קיים קטלוג עם המידע לגבי כל אחד מהמוצרים.