ממש כפי שלא תעלו על הכביש עם אופנוע ללא קבלת רישיון מתאים – כך גם לא תצאו לרכב על הגלים עם אופנוע ים ללא רישיון. קבלת הרישיון מותנית בעמידה בדרישות של משרד התחבורה (גיל 16 והצגת אישור כשירות רפואית). רגע לפני שאתם נבהלים נבהיר שהלימודים פשוטים ולא דורשים יותר ממספר ימים. קורסי לימוד לקבלת רישיון לאופנוע ים יכללו לרוב מפגש אחד עיוני ומפגש אחד מעשי. הקורסים נפתחים בתדירות גבוהה בכל חודשי השנה (קיץ וחורף). אם אתם כבר בני 16 הרישיון יכול להיות אצלכם ביד כבר בחודש הבא.

 

מה לומדים בקורס?

רישיון אופנוע ים מושג בקלות כאשר בוחרים נכון בקורס מקצועי ששייך לבית ספר מוביל בתחום השייט. את הקורס מרכיבים מחלק עיוני וחלק מעשי כאשר ישנה חובת השתתפות בשניהם. החלק העיוני מסכם את כל מה שצריך לדעת בשביל לעבור בהצלחה את המבחן העיוני של משרד התחבורה. הלימוד המעשי כולל פיתוח של טכניקה נכונה, יכולת שליטה מלאה באופנוע בכל מצב וכישורים הכרחיים נוספים (קשירת חבלים ועוד). המשתתפים בקורס מקבלים שיעור על אופנוע ים (בים התיכון או בכנרת), נהנים מכל רגע ומגיעים את המבחן של משרד התחבורה מלאים בביטחון.

 

איזה קורס כדאי לבחור?

הקורס הטוב ביותר לקבלת רישיון אופנוע ים כולל שיטות לימוד חדשניות, סביבה נעימה, מדריכים טובים, הדגמות מעשיות, יציאה אל הים והמלצות של תלמידים קודמים. כדאי לברר מהו אחוז התלמידים שמצליחים לקבל רישיון לאחר מבחן אחד (עוברים טסט ראשון). ההצלחה של התלמידים מעידה על טיב ההוראה, הסברים ברורים, מצגות מפורטות ומסירות אישית של המדריכים. הצלחה מהירה במבחן כבר בפעם הראשונה בה אתם ניגשים אליו אפשרית ואף כדאית. ההשתתפות בקורס מבטיחה שתלמדו איך לשלוט נכון באופנוע הים ולצאת ממצבים מסוכנים – אל תוותרו על קורס מקצועי!

 

קראו עוד על הדרך הקלה והמהירה לרישיון אופנוע-ים.