ישנם מצבים אשר בהם האדם הקשיש מבקש לעבור להתגורר בדיור מוגן. זה יוכל להיות כאשר בן הזוג הולך לעולמו, זה גם יכול להיות כאשר הוא חש פחות בטוח בביתו מהבחינה הבטיחותית. אך מנגד ישנם המקרים אשר בהם הרצון בא מהכיוון של הילדים. הילדים של הקשיש מבקשים לראות אותו נמצא במקום מוגן שם ידאגו לו ולכל צרכיו. הם רואים את ההתנהלות של האב הקשיש אשר כבר לא מתפקד כל כך טוב, הוא פחות יציב ועלול ליפול, הוא נמצא משך שעות ארוכות לבדו בבית ואין לו כמעט במה להעסיק את עצמו.

כך או כך, חשוב לדעת איך לחפש וכיצד לאתר את המקום הכי מתאים אשר ייתן את המענה המושלם לצורך בדיר מוגן.

להלן מספר טיפים לבחירת דיור מוגן בירושלים –

אז איך בוחרים את המקום המתאים לדיור המוגן?

טיפ מספר 1 – הולכים לראות

טוב מראה עיניים. אין כמו התרשמות עצמית מהמקום. לא כדאי להסתמך על מידע הניתן באמצעות אתר אינטרנט או על ידי תמונות הנמצאות שם. האווירה במקום זה ממש לא משהו שאפשר לצייר או לתאר גם באמצעות השפה הכי ציורית והכי עשירה. מסיבה זו חשוב מאוד לקום ולצאת לראות את המקומות השונים. אם הילדים הם מטפלים בדיור המוגן עבור ההורה הקשיש, כדאי שלאחר שהם יסננו את המקומות השונים הנראים להם אפשריים, הם ילוו גם את ההורה לביקורים במקומות השונים על מנת שהוא יבחר את זה שהכי ימצא חן בעיניו.

טיפ מספר 2 – שואלים את הדיירים ואת בני המשפחה שלהם

לא מספיק להתרשם מהמראה הכללי במקום וממה שהוא מציע. חשוב מאוד לשאול גם את הדיירים במקום ולברר אצלם האם הם מרוצים מהמקום. האם הם מקבלים שם את היחס הנכון, האם הם בטוחים במקום והאם יש שם חיי חברה פעילים. חשוב לשאול גם את בני המשפחה של השוהים במקום ולברר אצלם איך המקום מתנהל בפועל מכל הבחינות.

טיפ מספר 3 – לבוא לבקר

גם לאחר שהקשיש התאקלם ושוהה במקום, חשוב לשמור על קשר ולבוא לבקר על מנת למשש את הדופק ולוודא כי אכן שלומו טוב.

קראו על: בית אבות סיעודי בירושלים