החלטתם לאמץ חתול? תוהים האם גם הוא, כמו הכלב שלכם, צריך לעבור חיסון? אם כך, כדאי שתדעו שהתשובה היא בפירוש כן. ממש כמו אצל כלבים, גם אצל חתולים אנחנו עדים לכך שיש לא מעט מחלות שעלולות לעבור, להדביק ולפגוע קשות בחיית המחמד. לכן חשוב שתדעו שחתולים מקבלים חיסון מרובע נגד מחלות:

כל המחלות הללו עלולות להיות מדבקות ולהזיק מאוד, וחשוב לדעת שאת החיסון הזה נותנים לחתולים בגיל חודשיים. לאחר כשלושה שבועות יקבל החתול גם חיסון נוסף העונה לשם דחף. חשבתם שזה קורה רק בשנה הראשונה לחייו של החתול? אם כך, כדאי שתדעו שאתם טועים, שכן גם את החתול, ממש כמו את הכלב, יהיה עליכם לקחת לחיסון בכל שנה מחדש.

איפה עושים חיסונים לבעלי חיים?

זה לא משנה אם בחרתם לאמץ כלב או חתול, כי בכל מקרה הכתובת הראשונה שאליה אתם צריכים ללכת היא כמובן קליניקה וטרינרית כזו או אחרת. יש היום הרבה מאוד אנשים שלמדו וטרינריה ובחרו להקים קליניקות עצמאיות, מה שמעורר את השאלה – כיצד נכון יהיה לבחור וטרינר מקצועי? אנחנו ממליצים לכם לבדוק כל מה שאפשר אודות איש המקצוע שאליו אתם עומדים להתקשר, ממש כפי שהייתם עושים אילו חיפשתם רופא מומחה עבור אחד מההורים שלכם. יש לברר האם הווטרינר מקצועי, וותיק בתחומו והאם הוא מומלץ על ידי לקוחותיו.

הקליניקה הכי מתקדמת שיש

עוד דבר שכדאי לדעת כאשר מחפשים קליניקה וטרינרית, זה שלא בכל מקום תמצאו את הציוד הכי טוב שקיים. אם חשוב לכם לדעת שברגע האמת החתול, או הכלב שלכם, יקבל את הטיפול הכי טוב, רצוי לברר האם הקליניקה מספיק מודרנית ומתקדמת או לא. לפעמים אפילו כדאי יהיה לשלם קצת יותר על כל חיסון ועל כל טיפול, במיוחד אם זה מה שיבטיח שבסופו של דבר החיה תהיה בידיים טובות. בנוסף, מומלץ לבחור קליניקה וטרינרית שבה ניתן יהיה לקבל גם שירות במצבי חירום שכן טיפול כזה יכול להציל את חיי החתול או הכלב.

אולי יעניין אתכם גם: וטרינר פתוח 24 שעות באורנית