כולם מכירים את ההדפסות על נייר או קרטון דק, אולם לעיתים יהיה צורך בהדפסה על חומר עבה יותר. פתרון ליצירת נוכחות ועמידות. הדפסה על קאפה משיגה בדיוק את זה – הדפסה על גבי לוח עבה למדי, שיכול לנוע בין 5 לבין 10 מילימטרים. אבל איך מבצעים את ההדפסה הזאת הלכה למעשה – ההסבר לפניכם. 

מדפסות דיגיטליות חדשניות

כדי להבין איך מבצעים הדפסה על קאפות, אז קודם כל, מהי בכלל קאפה. מדובר על לוח שניתן לחתוך במידות הרצויות והוא עשוי מחומר מוקצף. אותו לוח מהווה בסיס שעליו תוצב ההדפסה עצמה. בעזרת ציוד להדפסה דיגיטלית ניתן להדפיס כל איור, ציור פרסום, שלט או תוכן על גבי הלוחות המוקפצים, בגודל שרוצים. בתי דפוס או מכוני הדפסות מחזיקים מדפסות מיוחדות שהן אלה שמעבירות את הצבע ואת הצורות הרצויות, בדייקנות מרובה. 

חשוב להוסיף כי הדפסה על קאפות לא מתחילה ונגמרת בפעולת הדפוס הרגילה. ניתן בהחלט להשביח את התוצאה הסופית בטכניקות שונות. לדוגמא, ניתן להוסיף למינציה על גבי ההדפסה. מדובר בשכבת הגנה שמאריכה את חיי הדפוס ומונעת נזקים כגון שריטות. על מנת לבצע את ההדפסה, יש תחילה להפיק עיצוב גרפי מתאים. 

על העיצוב אחראי מעצב גרפי פרטי או שמשתמשים בעיצובים מוכנים מראש. ניתן להכין עיצובים בליווי מעצב של בית דפוס ולאחר סיום העיצוב, סוגרים את הקובץ ושולחים אותו להדפסה. מכיוון שמדובר בדפוס דיגיטלי, התוצאה מהירה מאוד ואין צורך בהמתנה ממושכת כפי שהיה נדרש במכונות דפוס וותיקות. בשיטה זו ניתן להכין שלטי הכוונה לאירועים, פתרונות מיתוג לכנסים ואירועים, ציוד להדרכות בשטח ואף פתרונות אומנותיים, לתצוגה בבית, בעסק או בתנאי חוץ. למידע נוסף ראש פתרונות דפוס