כאשר מחלת האלצהיימר מתפרצת ומתחילה להחריף, כבר לא ממש ניתן לטפל באדם בביתו. בדרך כלל זה יהיה הורה מתבגר שיש להשגיח עליו כעת בשבע עיניים, והילדים כולם נשואים או פשוט חיים מחוץ לבית. האדם עשוי להזדקק לטיפול מסביב לשעון. הוא עשוי להיראות מוטרד מאוד, פסיבי מאוד, לא לעשות צרכים בצורה מסודרת והיגיינית ואף להראות סימני שינוי בהתנהגות. ייתכן והגיע הזמן להכניס את ההורה שלכם לבית אבות סיעודי המתמחה במקרים של תשושי נפש.

לרצות בטובתו של ההורה

תחילה, אתם כילדים שרוצים בטובתם של ההורים שלכם רוצים את הטוב ביותר עבורם אך חוששים מהתהליך והמעבר מהבית לסביבה חדשה ולא מוכרת. אך לפעמים זה הדבר שיהיה הכי טוב לעשות. בבית אבות ידאגו ויטפלו בהורה בעל האלצהיימר בצורה הכי טובה שיש, מאחר והם מיומנים ומקצועיים לתת שירות סיעודי ורפואי הולם. אחרי הכל, הם מכירים את המחלה הזו בצורה יסודית באופן שהם ידעו מה לעשות בכל מצב.

השגחה צמודה

חולה אלצהיימר נמצא במצב בריאותי בו הוא כבר לא יכול לדאוג לצרכיו הבסיסיים והמתקדמים בכוחות עצמו, לפחות לא במלואם. הוא עלול לעשות או לא לעשות דברים מסוימים שקריטיים לשגרת יומו, כמו לקחת תרופות בזמן, לאכול, לעשות צרכים ואף להתרחץ או להתלבש בכוחות עצמם. בבית אבות יש צוות מסור שיודע ומכיר את העבודה ויעניק להם את ההשגחה הזו בכל זמן שהם צריכים.

טיפול רפואי נאות

למרות שאתם הייתם רוצים להיות שם בשבילם, לא תוכלו לעשות הרבה עבור ההורים שלכם כיוון שאתם לא ממש מכירים כיצד להתמודד מול מחלת האלצהיימר, ובטח שלא להעניק טיפול רפואי בשעת חירום חלילה. למזלכם, בבית אבות יש צוות רופאים ואחיות שישמחו להעניק את השירות האיכותי והטוב ביותר עבור הוריכם.

אולי יעניין אותך גם בית אבות סיעודי בהרצליה